Siatkarki Chemika Police bez medalu!

Pomimo zwycięstwa w rundzie zasadniczej siatkarkom Chemika Police nie udało się zdobyć medalu Ligi Siatkówki Kobiet. Mistrzynie Polski pięciu ostatnich sezonów tym razem rozczarowały kibiców i uplasowały się tuż za podium – na czwartym miejscu.

Po przegranym z Grotem Budowlanymi Łódź półfinale broniącym tytułu mistrzyń Polski policzankom pozostała jedynie walka o brązowy medal. W „małym finale” rozgrywanym do trzech zwycięstw policzankom przyszło się zmierzyć z zawodniczkami Developresu SkyRes Rzeszów.

Rozstrzygnięcie o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium, zapadło w czwartym meczu, do którego rzeszowianki przystępowały z dwoma wygranymi spotkaniami. Policzanki, aby pozostać w grze, musiały tę rywalizację wyrównać i zwyciężyć w czwartym, rozgrywanym w Rzeszowie meczu. Taki właśnie scenariusz zapowiadały dwa pierwsze wygrane przez drużynę z Polic sety. Niestety, trzecia partia okazała się być momentem przebudzenia zawodniczek Developresu, które doprowadziły do tie-breaku, który zresztą bardzo pewnie wygrały wynikiem 15:7.

Najlepszą siatkarką meczu została wybrana znana także z polickiego parkietu Katarzyna Zaroślińska-Król. Warto zauważyć, że najlepiej punktującą zawodniczką spotkania okazała się Martyna Łukasik, która w całym meczu zdobyła 28 punktów.

Zdaniem Tomasza Wójtowicza, komentatora Polsatu Sport Chemik Police jest największym przegranym obecnego sezonu Ligii Siatkówki Kobiet.

Developres SkyRes Rzeszów - KPS Chemik Police 3:2 (26:28, 10:25, 25:19, 25:22, 15:7)

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także