Siatkarki Chemika Police przegrały pierwsze spotkanie w sezonie

Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police przegrały przed własną publicznością z Developresem Rzeszów po pięciosetowej batalii 2:3.

Spotkanie określane mianem hitu kolejki z pewnością nie zawiodło oczekiwań kibiców, którzy zdecydowali się zasiąść na trybunach hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Naprzeciw siebie stanął bowiem lider i wicelider tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Policzanki dwie pierwsze partie rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając do 21 i 19. Nie przychodziło to łatwo, jednak zarówno w pierwszym, jak i drugim secie dobrą grą w końcówce seta potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W trzecim secie bezpieczną przewagę wypracowały sobie przyjezdne, które już do końca partii nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia gospodyniom. Wygrana do 14 sprawiła, że rzeszowianki uwierzyły, że niedzielne spotkanie jeszcze się nie skończyło.

W secie numer cztery, walczące o przedłużenie swojej szansy na zwycięstwo w całym spotkaniu, podopieczne Stephana Antigi wyszły na prowadzenie 17:12 i do samego końca kontrolowały jego przebieg, wygrywając ostatecznie do 18.

Kibice Chemika Police mogli mieć obawy przed decydującym starcie, bowiem jak głosi siatkarskie porzekadło — kto, prowadząc 2:0, nie wygrywa 3:0, to przegrywa 2:3. I tak też stało się dzisiaj w Policach. Podopieczne Ferhata Akbasa przegrały tie-breaka do 8 i całe spotkanie 2:3. To pierwsza porażka policzanek w obecnym sezonie.

Po 17. kolejkach policzanki z przewagą dwóch punktów w dalszym ciągu przewodzą ligowej tabeli.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Michaela Mlejnkowa.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:21, 25:19, 14:25, 18:25, 8:15 )