Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 3 503 | Zgonów: 73


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 99 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 04 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:05 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

KPS Chemik Police musi zapłacić duże pieniądze Polickiemu Stowarzyszeniu Piłki Siatkowej

Klub Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. będzie musiał zapłacić Polickiemu Stowarzyszeniu Piłki Siatkowej Chemik Police milion czterysta tysięcy złotych.

Dzisiaj Sąd Apelacyjny w Szczecinie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Szczecinie, który przed rokiem zdecydował, że KPS Chemik Police musi wypłacić PSPS Chemik Police kwotę 1,4 miliona złotych.

Sprawy sądowe ciągnęły się od trzech lat. W 2013 roku między podmiotami podpisano umowę, na mocy której, drużynę oraz miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej przejęła od stowarzsyzenia spółka KPS Chemik Police.

W zamian KPS Chemik Police S.A. miał przez okres 5 lat płacić po 700 tysięcy złotych rocznie na rzecz PSPS Chemik Police. Przez pierwsze trzy lata umowa była respektowana i na konto Polickiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej wpływały pieniądze. W 2016 roku wpłaty ustały i stowarzyszenie musiało wycofać zespół z rozgrywek I Ligi Siatkówki Kobiet.

Pełnomocnik KPS Chemik Police mecenas Bartłomiej Sochański zapowiedział złożenie kasacji. Jeżeli sąd sporządzi pisemne uzasadnienie, KPS Chemik Police będzie miał 2 miesiące na wniesienie kasacji wyroku.

Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda