ogłoszenie wydawcy

Trzynasta wygrana siatkarek Chemika Police

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością MKS Kalisz 3:0. Było to tym samym trzynaste zwycięstwo w obecnym sezonie. Policzanki mają na swoim koncie 36 punktów i są liderem rozgrywek.

W pierwszym secie policzanki dość szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i kontrolując jego przebieg, wygrały do 18. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli bardzo zaciętą rywalizację, a o rozstrzygnięciu zadecydowała lepsza dyspozycja podopiecznych Ferkata Akbasa w końcowej fazie seta. Policzanki wygrały do 23 i po dwóch partiach prowadziły już 2:0.

PSPS Chemik Police odznaczony przez Polski Związek Piłki Siatkowej

Podczas czwartkowego spotkania okolicznościowego odznaczeni przez Polski Związek Piłki Siatkowej zostali działacze Polickiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Chemik Police.

Prezes PSPS Chemik Police – Witold Kosma odebrał z rąk Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Złotą Honorową Odznaką PZPS, która została przyznana polickiemu klubowi za całokształt działalności.

Siatkarki Chemika Police pokonały Galatasaray HDI Stambuł

Siatkarki Grupy Azoty KPS Chemik Police pokonały w hali Netto Arena – Galatasaray HDI Stambuł 3:1. Najlepiej punktującą w drużynie Ferhata Akbasa była Wilma Salas, która zdobyła aż 23 punkty.

Policzanki rozpoczęły środowe spotkanie od zwycięstwa w pierwszym secie do 20. Następnie do głosu doszły Turczynki, które pewnie wygrały kolejną odsłonę do 17. W trzecim secie siatkarki Chemika Police zagrały równie skutecznie co w secie pierwszym i tym razem wygrały do 19.

Przekonujące zwycięstwo Chemika Police w Radomiu

Siatkarki Chemika Police pokonały w środowym spotkaniu Radomkę Radom 3:0. Policzanki pewnie pokonały swoje rywalki w setach do 18, 17 i do 16.

Pierwsza partia toczona była od początku pod dyktando podopiecznych Ferhata Akbasa. W drugim secie to gospodynie lepiej rozpoczęły rywalizację i zdołały odskoczyć na 2 punkty. Z prowadzenia cieszyły się jednak krótko, bowiem chemiczki podkręciły tempo, wymuszając błędy na rywalkach.

Grupa Azoty Chemik Police wygrywa na inaugurację sezonu Ligi Siatkówki Kobiet

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet rozpoczęły od przekonującego zwycięstwa z Enea PTPS Piła. Równie efektownie zaprezentowali się kibice, którzy przygotowali widowiskową oprawę.

Podopieczne Ferhata Akbasa pokonały w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach rywalki 3:0. Policzanki przez całe spotkanie kontrolowały jego przebieg, na niewiele pozwalając pilankom.

Wyjaśniła się przyszłość Agnieszki Bednarek

Kolejny sezon w Chemiku Police spędzi środkowa Agnieszka Bednarek-Kasza, która ma swoim koncie 6 mistrzostw, 6 Pucharów i 4 Superpuchary Polski.

Bednarek-Kasza zdobyła również Puchar CEV i brązowy medal mistrzostw Europy z reprezentacją Polski. W klubie z Polic występuje, począwszy od sezonu 2013/14.

KPS Chemik Police zmienia nazwę

Siatkarski Chemik Police od nowego sezonu zmieni nazwę. We wszystkich rozgrywkach — tj. krajowych i europejskich — policki klub będzie występował jako „Grupa Azoty Chemik Police”.

– Dodanie nazwy partnera głównego do nazwy klubu ma znaczące przełożenie na raporty marketingowe i promocje firmy, którą Chemik gwarantuje Grupie Azoty. Zależy nam na jak najlepszej reklamie. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy marketingowej – mówi cytowany przez oficjalną stronę klubu prezes Chemika Police Paweł Frankowski.

KPS Chemik Police zakontraktował kolejne zawodniczki

Siatkarski Chemik Police powoli buduje skład na kolejny sezon. W minionym tygodniu klub z Polic zakontraktował dwie kolejne zawodniczki.

Paulina Maj-Erwardt występująca na pozycji libero jest doskonale w Policach znana. Występowała w drużynie prowadzonej przez Giuseppe Cuccariniego w sezonie 2015/16.