Nagłówek Dziennika Polickiego

Wyłoniono finalistów Ogólnopolskiego Finału Minisiatkówki KinderJoy of Making

W sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Siedleckiej odbył się wielki Finał Wojewódzki Minisiatkówki KinderJoy of Moving. Organizatorem turnieju był Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

Turniej finałowy Ligi Wojewódzkiej Minisiatkówki ZZPS KinderJoy of Moving

na zdjęciu: nagrody wręczają poseł na Sejm RP Artur Szałabawka oraz prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Mariusz Grab

W zmaganiach udział wzięło 36 zespołów z 18 klubów. Na polickim parkiecie rywalizowało ponad 150 zawodniczek i zawodników.

Turniej półfinałowy Ligi Wojewódzkiej Minisiatkówki ZZPS KinderJoy of Moving

W weekend 15 i 16 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Eugeniusza Przybysza w Policach, odbyły się półfinały Ligi Wojewódzkiej Minisiatkówki ZZPS KinderJoy of Moving w kategorii trójek i dwójek dziewcząt.

Turniej półfinałowy Ligi Wojewódzkiej Minisiatkówki ZZPS KinderJoy of Moving

na zdjęciu: Turniej półfinałowy Ligi Wojewódzkiej Minisiatkówki ZZPS KinderJoy of Moving

Turniej odbył się m.in. dzięki wsparciu Fundacji Grupy Azoty Police Na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej i Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., która ufundowała pamiątkowe koszulki dla uczestników półfinałów.

Grupa Azoty Chemik Police odpada z walki o Mistrzostwo Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police przegrały w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym TAURON Ligi z Grotem Budowlanymi Łódź i odpadły z walki o Mistrzostwo Polski.

Chemik Police odpada z walki o medale

na zdjęciu: Policzanki w obecnym sezonie nie obronią tytułu Mistrzyń Polski

Przypomnijmy, że rywalizacja w ćwierćfinale toczona jest do dwóch zwycięstw. Po pierwszych dwóch spotkaniach rozegranych w Szczecinie oraz Łodzi oba zespoły miały po jednym zwycięstwie. Co ciekawe siatkarki Grotu Budowlanych Łódź wygrały w Szczecinie, natomiast podopieczne Radosława Wodzińskiego w Łodzi.

Grupa Azoty Chemik Police sięgnął po dziesiąty Puchar Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police sięgnęły po dziesiąty Puchar Polski, wygrywając w Nysie z ŁKS Commercecon Łódź w finale rozgrywek 3:2. To pierwsze trofeum wywalczone pod wodzą Radosława Wodzińskiego.

Chemik Police z Pucharem Polski

na zdjęciu: Grupa Azoty Chemik Police, zdobywczynie Pucharu Polski

Policzanki po słabym początku w ich wykonaniu przegrywały w setach już 0:2. Pierwszą partię przegrały do 21, natomiast drugą do 23.

Porażka Chemika Police na zakończenie rundy zasadniczej sezonu

Podopieczne Radosława Wodzińskiego przegrały w hali Netto Arena w Szczecinie z Developresem Rzeszów 0:3 na zakończenie rundy zasadniczej. Z dorobkiem 43 punktów na swoim koncie zajęły 3. miejsce w ligowej tabeli.

Radosław Wodziński

na zdjęciu: Maria Stenzel

W fazie play-off policzanki mierzyć będą się z Budowlanymi Łódź.

Radosław Wodziński poprowadzi Mistrzynie Polski do końca sezonu

Radosław Wodziński pozostanie trenerem Grupa Azoty Chemika Police do końca sezonu 2022/23 – poinformował klub w specjalnym komunikacie. To oznacza, że szkoleniowiec swoją pracą w ostatnich tygodniach, zyskał zaufanie władz klubu.

Radosław Wodziński

na zdjęciu: szkoleniowiec Chemika Police podczas meczu Ligi Mistrzyń z CSM Targoviste w hali Netto Arena w Szczecinie

Przypomnijmy, że Wodziński był asystentem Marka Mierzwińskiego, który po kilku słabszych występach został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Mistrzyń Polski.

Liga Mistrzyń: O krok od niespodzianki w Lidze Mistrzyń z udziałem Grupy Azoty Chemik Police

Mistrzynie Polski o mały włos nie sprawiły niespodzianki w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Stambuł. Policzanki przegrały wtorkową rywalizację po tie-breaku, tocząc zaciętą rywalizację.

Chemik Police przegrał z Fenerbahce Stambuł

na zdjęciu: zacięta rywalizacja Grupy Azoty Chemik Police z Fenerbahce Stambuł

Podopieczne Radosława Wodzińskiego pierwszą partię przegrały wysoko do 14. W kolejnej odsłonie Mistrzynie Polski toczyły zaciętą rywalizację do ostatniego punktu. W samej końcówce zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając na przewagi do 27.

Podopieczne Radosława Wodzińskiego inkasują komplet punktów w starciu z Budowlanymi Łódź

Podopieczne Radosława Wodzińskiego pokonały w hali Netto Arena w Szczecinie Budowlanych Łódź 3:0, inkasując tym samym komplet punktów w rozgrywkach TAURON Ligi.

Chemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź

na zdjęciu: Dominika Sobolska (Grot Budowlane Łódź) zaprezentowała kilka ciekawych akcji

Policzanki pierwszą odsłoną rozpoczęły od kilku strat, dzięki którym łodzianki prowadziły już 5:1. Mistrzynie Polski szybko jednak rozpoczęły odrabianie punktów i po chwili było już 5:5. Kolejne minuty to wyrównana gra obydwu zespołów. Przy wyniku 20:20 zdecydowanie lepiej grały gospodynie, które zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając do 22.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.