Mierzwiński w przeszłości wygrywał II i I ligę. Teraz wygrał Tauron Ligę

Marek Mierzwiński w Grupie Azoty Chemik Police pracuje już kilka sezonów. Dotychczas pełnił funkcję asystenta. Od lutego br. samodzielnie prowadzi siatkarki Chemika Police, kiedy to zastąpił Jacka Nawrockiego.

Marek Mierzwiński z pucharem za Mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022

Dziś mógł cieszyć się z pierwszego Mistrzostwa Polski w roli pierwszego szkoleniowca.

Kontuzjowana Marlena Kowalewska dopingowała swoje koleżanki

Marlena Kowalewska, rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police, która nabawiła się groźnej kontuzji w pierwszym meczu rozgrywanym z Developresem w Policach, dzisiejsze spotkanie zmuszona była oglądać z wysokości trybun.

Marlena Kowalewska

Kowalewska zerwała więzadła i musiała przejść zabieg. Teraz czeka ją kilka miesięcy rehabilitacji. Przed dzisiejszym meczem na swoim koncie miała dwa Mistrzostwa Polski oraz trzy Puchary Polski.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością Developres Bella Dolina Rzeszów po pięciosetowym pojedynku i tym samym sięgnęły po trzecie z rzędu i dziesiąte w historii Mistrzostwo Polski.

Po pierwszych dwóch setach kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach mogli przecierać oczy ze zdziwienia, bowiem to przyjezdne zdecydowanie lepiej weszły mecz i wygrywały już 2:0 w setach.

Zasłużone zwycięstwo i awans do finału TAURON Ligi

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały w Łodzi GROT Budowlanych Łódź 3:0 i tym samym awansowały do finału rozgrywek TAURON Ligi.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały rywalki i awansowały do finału rozgrywek TAURON Ligi

Policzanki we wszystkich trzech partiach budowały swoją przewagę nad rywalkami, nie pozostawiając złudzeń, który zespół gra skuteczniejszą siatkówkę.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police o krok od awansu do finału

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością GROT Budowlanych Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:17) i tym samym zbliżyły się do finału rozgrywek TAURON Ligi.

Siatkarki GROT Budowlanych Łódź próbowały zaskoczyć rywalki

W pierwszej partii czwartkowego spotkania policzanki szybko wypracowały sobie przewagę, prowadząc 7:4, a następnie 14:9. Gospodynie sukcesywnie powiększały swoją przewagę i ostatecznie pewnie wygrały do 16.

Pewna wygrana Grupy Azoty Chemik Police i awans do półfinału rozgrywek

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pewnie pokonały UNI Opole w drugim meczu fazy play-off i tym samym awansowały do półfinału rozgrywek.

Justyna Łukasik i Marlena Kowalewska

W pierwszym secie oba zespoły toczyły bardzo wyrównaną grę, a o zwycięstwie zdecydowała lepsza gra Mistrzyń Polski na przewagi. Wygrany 27:25 sprawiła, że w kolejnych odsłonach podopiecznym Marka Mierzwińskiego grało się łatwiej.

Grupa Azoty Chemik Police pokonał UNI Opole! MVP Jovana Brakocević-Canzian

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police bez problemów pokonały UNI Opolice 3:0 i tym samym wykonały pierwszy krok w pierwszej rundzie fazy play-off TAURON Ligi.

Jovana Brakocević-Canzian była dziś nie do zatrzymania

O ile pierwszy set był bardzo wyrównany i policzanki wygrały do 21, o tyle w secie numer dwa praktycznie zdemolowały rywalki, pewnie wygrywając do 10.