Z Jokera Świecie do Mistrzyń Polski! Chemik Police ma nową atakującą

Joanna Sikorska została nową zawodniczką Grupy Azoty Chemik Police. Grająca na pozycji atakującej Sikorska do Mistrzyń Polski przeniosła się z Jokera Świecie.

Joanna Sikorska

– Z beniaminka do mistrza Polski – to nie jest scenariusz, który przytrafia się często. Cieszę się, że klub postanowił mi zaufać. Jestem doświadczoną siatkarką i postaram się pomóc wtedy, kiedy będzie to potrzebne. Cieszę się na myśl o starcie przygotowań i nie mogę doczekać się sezonu, w którym powalczę o pierwszy medal w ekstraklasie – mówi Joanna Sikorska.

Jovana Brakocevic-Canzian na dłużej w Grupie Azoty Chemik Police

Jovana Brakocevic-Canzian przez kolejny sezon reprezentować będzie barwy Grupy Azoty Chemik Police.

Jovana Brakocevic-Canzian

Serbska atakująca występuje w Policach od dwóch lat. Jest jedną z najlepszych siatkarek na swojej pozycji w lidze. W zakończonym sezonie Serbka zdobyła 469 punktów, co dało jej imponującą średnią ponad 17 punktów na mecz. Zgarnęła 7 statuetek MVP.

Marek Mierzwiński pozostanie pierwszym szkoleniowcem Mistrzyń Polski

Marek Mierzwiński pozostanie pierwszym trenerem Grupy Azoty Chemik Police na sezon 2022/23. Od początku okresu przygotowawczego będzie odpowiedzialny za przygotowanie zespołu do sezonu.

Marek Mierzwiński

Mierzwiński przejął drużynę Chemika Police po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski. Zwolniony wówczas został Jacek Nawrocki. Marek Mierzwiński dokończył sezon i wywalczył dziesiąte w historii klubu Mistrzostwo Polski.

Grupa Azoty Chemik Police kompletuje kadrę na kolejny sezon

Grupa Azoty Chemik Police po wywalczeniu trzeciego z rzędu i dziesiątego w historii tytułu Mistrza Polski nie próżnuje. Aktualnie włodarze polickiego klubu pracują nad skompletowaniem kadry na kolejny sezon.

Grupa Azoty Chemik Police kompletuje kadrę

W zespole Mistrza Polski nie zagra Brazylijka Naiane Rios, która była najczęściej zmienniczką Marleny Kowalewskiej.

Mierzwiński w przeszłości wygrywał II i I ligę. Teraz wygrał Tauron Ligę

Marek Mierzwiński w Grupie Azoty Chemik Police pracuje już kilka sezonów. Dotychczas pełnił funkcję asystenta. Od lutego br. samodzielnie prowadzi siatkarki Chemika Police, kiedy to zastąpił Jacka Nawrockiego.

Marek Mierzwiński z pucharem za Mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022

Dziś mógł cieszyć się z pierwszego Mistrzostwa Polski w roli pierwszego szkoleniowca.

Kontuzjowana Marlena Kowalewska dopingowała swoje koleżanki

Marlena Kowalewska, rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police, która nabawiła się groźnej kontuzji w pierwszym meczu rozgrywanym z Developresem w Policach, dzisiejsze spotkanie zmuszona była oglądać z wysokości trybun.

Marlena Kowalewska

Kowalewska zerwała więzadła i musiała przejść zabieg. Teraz czeka ją kilka miesięcy rehabilitacji. Przed dzisiejszym meczem na swoim koncie miała dwa Mistrzostwa Polski oraz trzy Puchary Polski.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością Developres Bella Dolina Rzeszów po pięciosetowym pojedynku i tym samym sięgnęły po trzecie z rzędu i dziesiąte w historii Mistrzostwo Polski.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Po pierwszych dwóch setach kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach mogli przecierać oczy ze zdziwienia, bowiem to przyjezdne zdecydowanie lepiej weszły mecz i wygrywały już 2:0 w setach.

#zobacz także