2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Grupa Azoty Chemik Police Mistrzem Polski!

Siatkarki Chemika Police sięgnęły po dziewiąte Mistrzostwo Polski. To drugi tytuł po Pucharze Polski, po jaki sięgnął zespół z Polic w tym sezonie.

Podopieczne Ferhata Akbasa w rywalizacji do trzech zwycięstw okazały się lepsze od Developresu SkyRes Rzeszów, wygrywając ostatecznie 3:2.

Dziewiąty Puchar Polski w historii Grupy Azoty Chemik Police

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:1 w finale Tauron Pucharu Polski, sięgając tym samym po raz dziewiąty po krajowy puchar.

Policzanki wyższość rywalek musiały uznać jedynie w pierwszej partii, ulegając do 23. W kolejnych odsłonach podopieczne Ferhata Akbasa wygrały do 21, 18, 18 i tym samym jasne się stało, że po raz trzeci z rzędu Puchar Polski trafi do zespołu Chemika Police.

Grupa Azoty Police na dłużej z KPS Chemik Police

Grupa Azoty Police kolejny rok będzie finansowała KPS Chemik Police. Podpisanie umowy z Grupą Azoty daje klubowi stabilizację finansową i możliwość dalszego rozwoju.

– Grupa Azoty Police jest stabilną firmą i ta stabilizacja przekłada się również na klub, którego jesteśmy właścicielem – podkreślił Mariusz Kądziołka, wiceprezes Grupy Azoty Police. – Grupa Azoty Police i Chemik Police to dwie marki, które znane są nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie i na świecie i ważne jest to, aby stabilizacja przełożyła się na wyniki sportowe – dodał Kądziołka.

28-letnia Brazylijka wzmocniła skład Grupa Azoty Chemika Police

Brazylijska siatkarka Samara Rodrigues de Almeida podpisała kontrakt z Grupa Azoty Chemikiem Police. 28-latka trafi do składu już w dzisiejszym (16 grudnia) meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020, w którym policzanki zmierzą się z Grot Budowlanymi Łódź.

Nowa zawodniczka ma 28 lat. Mierzy 185 centymetrów wzrostu. W poprzednich latach występowała m.in. w Zanetti Volley, Bergamo, RC Cannes, Volei Alba Blaj i lidze brazylijskiej. Ostatnio występowała na parkietach w Brazylii w klubie Grêmio Barueri.

Grupa Azoty Chemik Police wygrał dwa mecze włoskiego turnieju Ligi Mistrzyń

Grupa Azoty Chemik Police wygrał dwa pierwsze mecze odbywającego się w Novarze we Włoszech turnieju Ligi Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu policzanki pokonały bez straty seta VK UP Ołomuniec, natomiast w drugim - Dynamo AK Bars Kazań.

Oba spotkania odbywały się dzień po dniu, tj. we wtorek i środę, i zakończyły się wynikiem 0:3 dla drużyny z Polic.

Ferhat Akbas z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19! Nie poprowadzi zespołu w Novarze

Szkoleniowiec Grupy Azoty Chemik Police Ferhat Akbas uzyskał pozytywny wynik na obecność wirusa Sars-CoV-2. To oznacza, że nie będzie mógł poprowadzić drużyny Mistrzyń Polski w turnieju w Novarze. Oprócz Akbasa pozytywny wynik testu otrzymało kilku innych członków sztabu szkoleniowego.

– Niestety, mam wynik pozytywny i nie jestem w stanie poprowadzić zespołu w turnieju – poinformował szkoleniowiec.

Grupa Azoty Chemik Police zorganizuje turniej Ligi Mistrzyń

Grupa Azoty zoorganizuje jeden z dwóch turniejów Ligi Mistrzyń. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zdecydowała się na zmianę formuły tych najbardziej prestiżowych dla europejskich kobiecych klubów siatkarskich rozgrywek.

Zamiast typowego dla Ligi Mistrzyń systemu mecz-rewanż, czyli każdy gra z każdym na wyjeździe i w roli gospodarza, CEV zdecydowała się na rozegranie dwóch osobnych turniejów. Organizację drugiego z nich przyznano Grupa Azoty Chemikowi Police. Pierwszy rozegrany zostanie we włoskiej Novarze.

Koronawirus w siatkarskim Chemiku Police potwierdzony

Testy wymazowe potwierdziły obecność koronawirusa u ośmiu siatkarek Grupa Azoty Chemika Police. Zakażony jest również jeden członek sztabu szkoleniowego.

- Niestety, nasz zespół musi zmagać się z COVID-em już po raz drugi. Pandemia nie wybiera, jesteśmy tego świadomi, więc nie będziemy narzekać, tylko skupimy się na dbaniu o zdrowie i jak najszybszym powrocie na parkiet - mówi prezes klubu Paweł Frankowski.