reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 89 962 | Zgonów: 2 483 | Wyzdrowiało: 68 955


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 738 | Zgonów: 32

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 29 września 2020 roku, godzina: 11.10 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Mieszkańcy gminy Dobra chcą referendum w sprawie odwołania wójt

Mieszkańcy gminy Dobra złożyli powiadomienie o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta gminy – Teresy Dera.

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum wskazali 14 powodów, na podstawie których chcą wcześniejszego odsunięcia wójt Teresy Dera od władzy.

Wśród wymienionych powodów znalazły się m.in. zarzut, że wójt gminy dopuściła się niegospodarności, wprowadzając do budżetu gminy w roku 2015 pozycję dotycząca zakupu lamp solarnych i solarno-hybrydowych za sumę ponad 3 miliony złotych oraz odkupując nieużytek rolny od Spółdzielni Iskra za 800 tysięcy złotych.

Autorzy pisma zarzucili również nieumiejętny sposób zarządzania budżetem poprzez wnoszenie inicjatyw uchwałodawczych ustalających zniżki od podatku od nieruchomości podmiotom pracującym na mieniu gminy, przez co na przestrzeni lat wójt naraziła budżet gminy na stratę ponad 5 milionów złotych.

Aby referendum doszło do skutku, inicjatorzy powiadomienia muszą w ciągu 60 dni od jego złożenia zebrać podpisy 10% uprawnionych do głosowania w gminie Dobra.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda