reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 25 177 | Zgonów: 1 127 | Wyzdrowiało: 12 410


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 552 | Zgonów: 19

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 05 czerwca 2020 roku, godzina: 10:02 | Kliknij i przeczytaj raport

Miluch: „Stanowczo dementuję informacje (…), że wynik postępowania wyjaśniającego jest już przesądzony”

Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch przekazał oświadczenie dotyczące pisma, jakie w ostatnich dniach wpłynęło od Wojewody Zachodniopomorskiego w sprawie radnego Pawła Malinowskiego.

– Wojewoda Zachodniopomorski poinformował, że otrzymał pismo, w którym sformułowano zarzuty w odniesieniu do Pana Pawła Malinowskiego Radnego Rady Gminy Dobra i zwrócił się z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego pisma – czytamy w oświadczeniu przewodniczącego Rady.

Wojewoda nakazał Radzie Gminy Dobra przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, a następnie poinformowanie o wynikach jego postępowania.

– Mając na względzie wystąpienie Wojewody, wystąpiłem o przedłożenie wyjaśnień przez radnego i wójta Gminy, które pozwolą na przeprowadzenie obiektywnego i bezstronnego postępowania w tej sprawie – wyjaśnia Miluch.

Przewodniczący Rady Gminy Dobra stanowczo zdementował również pojawiające się w mediach społecznościowych informacje, jakoby sprawa zaistniała z inicjatywy radnych z komitetu obecnie rządzącej wójt.

– Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania i zasadę domniemania niewinności stanowczo dementuję informacje zamieszczane w mediach społecznościowych sugerujące, że wynik postępowania wyjaśniającego jest już przesądzony i że przedmiotowa sprawa zaistniała z inicjatywy Radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Teresy Dera – oświadczył Bartłomiej Miluch.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda