reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Mirowski: „Uprzątniecie terenu możliwe dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”

Dziś rano przy ul. Kamiennej w Policach odbył się briefing prasowy z udziałem kandydatów do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości – Jolanty Pisarskiej oraz Pawła Mirowskiego, a także kandydatki na senatora – Agnieszki Kurzawy.

konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości

na zdjęciu: kandydaci Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej przy ul. Kamiennej w Policach

Paweł Mirowski, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podkreślił, że realizacja zadania polegającego na uprzątnięciu nielegalnie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie współzarządzanej przez niego instytucji.

– To wynik dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 25 milionów i 300 tysięcy złotych, możemy obserwować zagospodarowanie odpadów, które zostały nielegalnie zgromadzone przy ul. Kamiennej w Policach – powiedział Paweł Mirowski.

Przypomnijmy, że w roku 2010 przy ul. Kamiennej w Policach swoją działalność w zakresie gospodarowania odpadami na mocy decyzji administracyjnej wydanej przez ówczesnego starostę polickiego – Leszka Guździoła oraz 3-letniej umowy na dzierżawę terenu, rozpoczęła firma Ecorama.

– 50 tysięcy ton, tyle tu było śmieci. Hałdy gruzu, odpadów komunalnych, dlatego też wielkie podziękowania dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za to dofinansowanie – powiedziała Agnieszka Kurzawa, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na senatora w okręgu szczecińsko-polickim.

Jolanta Pisarska ubolewała nad faktem, że tak naprawdę nikt nie poniósł z tego tytułu odpowiedzialności.

– Moja dygresja i przemyślenia dotyczą tego, kto poniósł za to odpowiedzialność. Bo odpowiedzialność powinna być niewątpliwie poniesiona, zarówno finansowa i karna. Nikt za to nie odpowiedział ani ze strony poprzedniego zarządu, ani właściciele Ecoramy – powiedziała Jolanta Pisarska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Policach oraz kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Zdaniem wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Policach sporo pracy powinna mieć w tym zakresie jeszcze prokuratura.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Organizatora

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.