reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Sejmu i Senatu

W sobotni poranek przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Policach zaprezentowano kandydatów, którzy 15 października będą walczyć o mandaty.

Referendum

na zdjęciu: prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu

– Gwarantem skutecznej polityki są kandydaci. Nie gwiazdy pudelka, nie zaciąg od sasa do lasa, których łączy tylko nienawiść do PiS – przekonywał Joachim Brudziński, szef kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Jako pierwsze zaprezentowane zostały kandydatki do Senatu – Agnieszka Kurzawa oraz Halina Szymańska.

Listę kandydatów do Sejmu otwiera Marek Gróbarczyk. Tuż za jego plecami są Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka oraz Michał Jach. Miejsce piąte otrzymał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, który może być czarnym koniem tych wyborów, bowiem to jeden z najaktywniejszych polityków PiS na Pomorzu Zachodnim.

– Nasi kandydaci mają świadomość, jak ciężki to jest zawodnik. Swoją pracowitością podnosi poziom i jakość na naszych listach – komplementował Joachim Brudziński Zbigniewa Boguckiego.

Co więcej, z ust szefa sztabu Prawa i Sprawiedliwości padło określenie, że Zbigniew Bogucki jest „Wunderwaffe tej listy”, co z niemieckiego oznacza „cudowna broń”. Przypomnijmy tylko, że wyrażenie to zostało sformułowane przez propagandę hitlerowską w Niemczech w czasie II wojny światowej.

Miejsce szóste na liście Prawa i Sprawiedliwości otrzymał lider Suwerennej Polski na Pomorzu – Dariusz Matecki. Listę zamyka Krzysztof Zaremba.

Na liście znalazło się również dwoje przedstawicieli powiatu polickiego – Paweł Mirowski wystartuje z jedenastego miejsca na liście oraz Jolanta Pisarska, która o mandat poselski powalczy z miejsca siedemnastego. Paweł Mirowski to aktualnie zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także były zastępca burmistrza Polic oraz były wicestarosta Powiatu Polickiego. Jolanta Pisarska, to z kolei wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Policach obecnej kadencji.

– Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Tylko pod naszymi rządami Polska może być bezpieczna. Zwyciężymy? Zwyciężymy! – zapowiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.