reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy kandydatów z Pomorza Zachodniego do Sejmu i Senatu

Koalicja Obywatelska zatwierdziła ostateczne listy kandydatów do Sejmu oraz Senatu z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Wybory Parlamentarne

na zdjęciu: Shivan Fate, radny powiatu polickiego

Dziś politycy Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie o utworzeniu Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.

Wśród kandydatów ubiegających się o mandat poselski znalazł się radny powiatu polickiego z ramienia Platformy Obywatelskiej – Shivan Fate oraz policzanka Magdalena Sosnowska.

Fate otrzymał 23. miejsce na liście w okręgu 41. Liderem listy – czego można było się spodziewać – został Sławomir Nitras. Z drugiego miejsca wystartuje Magdalena Filiks, była działaczka Komitetu Obrony Demokracji oraz organizatorka szczecińskich marszów kobiet.

Kolejne miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu 41. otrzymał Arkadiusz Marchewka. Listę zamyka Natalia Żyto z Agrounii.

W okręgu koszalińskim liderem listy został europoseł i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Dwójką jest Przemysław Słowik z Partii Zieloni.

Kandydatami Koalicji Obywatelskiej do Senatu zostali: obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Magdalena Kochan, Stanislaw Gawłowski i Janusz Gromek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.