reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

15 października Polacy wybiorą nowych posłów i senatorów! Ruszyła kampania wyborcza

Andrzej Duda ogłosił termin wyborów parlamentarnych. Odbędą się w 15 października, a to oznacza, że wystartowała kampania wyborcza.

Wybory Parlamentarne

na zdjęciu: Polacy pójdą do urn wyborczych 15 października

– Kierując się treścią otrzymanej właśnie pozytywnej opinii Państwowej Komisji Wyborczej, co do proponowanego terminu wyborów do Sejmu i Senatu, podjąłem decyzję o zarządzeniu tych wyborów na dzień 15 października 2023 roku – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

15 października był najwcześniejszym możliwym terminem do przeprowadzenia wyborów. W grę wchodziło jeszcze ogłoszenie wyborów na: 22 października, 29 października oraz 5 listopada. Prezydent Andrzej Duda ostatecznie zdecydował się na 15 października.

Zatem Polacy 15 października ruszą do urn wyborczych, aby wybrać swoich przedstawicieli do Sejmu oraz Senatu. Na 4-letnią kadencję wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów.

Kampania wyborcza zakończy się 13 października o godzinie 24.00.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.