reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 48 149 | Zgonów: 1 738 | Wyzdrowiało: 35 056


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 776 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 4 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Politycy PiS oczekują wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości w zakresie prowadzenia gospodarki odpadami

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, podczas której lokalni działacze odczytali oświadczenie, w którym pytają burmistrza Polic Władysława Diakuna o nieprawidłowości w zakresie prowadzenia gospodarki odpadami.

– Miesiąc temu miało miejsce bardzo istotne zdarzenie, o którym do dzisiaj nie wiedzą ani media, ani opinia publiczna. Wieloletni dyrektor Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym wystosował pismo do przewodniczącego rady miejskiej Pana Grzegorza Ufniarza, do władz samorządowych i w tym piśmie poinformował o szeregu nieprawidłowości, jakie miały miejsce w szeroko rozumianej gospodarce odpadami komunalnymi w gminie Police – powiedział Dominik Brzęcki z Prawa i Sprawiedliwości.

W swoim oświadczeniu lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości informują, że w owym liście jego autor ujawnia szereg decyzji i zaniechań wielu osób, które miały doprowadzić do wyrządzenia gminie szkód finansowych znacznych rozmiarów.

– Mowa między innymi o: blokowaniu przygotowania planu restrukturyzacji Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym, jego zadłużaniu, zatrudnianiu niekompetentnych osób na kluczowych stanowiskach w gminie, torpedowaniu korzystnej umowy ze spalarnią w Szczecinie, łamaniu zapisów ustawy o odpadach, a także permanentnym braku odpowiedzi Burmistrza i jego zastępcy na sygnalizowanie przez dyrektora ZOiSOK powyższych nieprawidłowości – wymieniał Mariusz Różycki, przewodniczący powiatowych struktur PiS.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wezwali burmistrza Polic Władysława Diakuna do publicznego i szczegółowego odniesienia się do zawartych w piśmie byłego dyrektora Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym zarzutów.

– Wzywamy również przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach Pana Grzegorza Ufniarza do przekazania opinii publicznej, jakie konkretnie działania w tej sprawie podjął, a zwłaszcza czy skierował ja do odpowiednich organów ścigania – podsumował Różycki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda