reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Co dla burmistrza Polic oznacza wotum nieufności?

Sprawdziliśmy jakie konsekwencje z tytułu nieuzyskania wotum zaufania mogą grozić burmistrzowi Polic Władysławowi Diakunowi.

Burmistrz Polic Władysław Diakun

na zdjęciu: Burmistrz Polic Władysław Diakun

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Rada Miejska może zainicjować procedurę przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza. Aby to było jednak możliwe Władysław Diakun, musiałby nie otrzymać wotum zaufania w kolejnych dwóch latach.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym głosami 12 radnych burmistrz Polic otrzymał wotum zaufania. To oznacza, że Rada Miejska w Policach nie ma przesłanek do podjęcia uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Władysław Diakuna.

Biorąc pod uwagę również fakt, że wybory samorządowe, w których wybierany będzie m.in. nowy burmistrz, odbędą się na wiosnę 2024 roku, przeprowadzenie referendum nie miałoby sensu.

Po problemach z uzyskaniem większości w Radzie Miejskiej, w sprawie przyjęcia na grudniowej sesji budżetowej propozycji budżetu na rok 2023, można było spodziewać się kolejnych rozgrywek politycznych. Czy brak uzyskania wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2022 osłabi pozycję Władysława Diakuna w perspektywie zbliżających się wyborów?

Artykuły Powiązane:

Burmistrz Polic bez wotum zaufania i bez absolutorium za wykonanie budżetu

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.