reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mediami. Tematem rządowe wsparcie dla Polic i Powiatu Polickiego

W piątek, 12 maja politycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z posłem Arturem Szałabawką zorganizowali w Policach spotkanie z mediami, podczas którego informowali o środkach na inwestycje, jakie zostały przekazane w ostatnim czasie z programów rządowych.

Briefing prasowy polityków Prawa i Sprawiedliwości

na zdjęciu: politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas briefingu prasowego w Policach

– Police, w niedługim czasie będą jednym, wielkim placem budowy. Bo środki zaangażowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tutaj są potężne. – podkreślał poseł Artur Szałabawka.

Największe środki dotyczą planowanej budowy Obwodnicy Polic, na którą Gmina Police otrzymała wsparcie w kwocie 250 milionów złotych.

– To jest bardzo ważna inwestycja, która musi być wykonana perfekcyjnie, bo cały ruch ze Szczecina, cały ruch turystyczny nad morze, będzie się kierował przez Police. – tłumaczył Szałabawka.

Tomasz Tokarczyk z powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości wymienił z kolei inwestycje realizowane na terenie powiatu polickiego, które również otrzymały wsparcie rządu Zjednoczonej Prawicy.

– Kwota wsparcia, dofinansowania z różnych źródeł rządowego dofinansowania w ostatnich dwóch latach przekroczyła już ponad 350 milionów złotych. – powiedział Tokarczyk.

Chodzi m.in. o przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, budowę budynku komunalnego przy ul. Niedziałkowskiego w Policach, a także budowę placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach. Kolejne inwestycje realizowane z rządowym dofinansowaniem to m.in. przebudowa drogi powiatowej Szczecin-Stobno, Bartoszewo-Sławoszewo, przebudowę budynków oświatowych przy ul. Korczaka w Policach czy budowę Branżowego Centrum Umiejętności w Policach przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.