Menu
reklama:

Morawiecki w Szczecinie: „My dziś pracujemy pełną parą”

  • Gracjan Broda

– Trzeba bronić naszych wartości, tych tradycyjnych, które ukształtowały się w trakcie naszej niełatwej historii, które ukształtowała nasza religia i Kościół – mówił podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się 12 maja w Szczecinie, były premier Jarosław Kaczyński.

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński odniósł się głównie do tematów ogólnopolskich, takich jak gospodarka, kwestie adopcji dzieci przez osoby homoseksualne, czy też prowadzona przez rząd polityka społeczna.

Do tematu bezpieczeństwa energetycznego nawiązał w swoim przemówieniu również premier Mateusz Morawiecki, wspominając przy okazji o terminalu LNG w Świnoujściu.

– Przez nasze działania, rozbudowywany terminal w Świnoujściu, mamy możliwości przyjmowania ogromnej ilości gazu. My dziś pracujemy pełną parą. Powiększenie tych zdolności i postawienie drugiego terminala, gazociąg Baltic Pipe, zwiększanie produkcji krajowej – to jest bezpieczeństwo energetyczne. Nasze bezpieczeństwo będzie oparte na trzech filarach – terminal LNG, gazociąg Baltic Pipe, interkonektory i krajowe wydobycie. To zwiększy nasze bezpieczeństwo do poziomu, którego nie mieliśmy wcześniej – mówił premier polskiego rządu.

Wśród obietnic złożonych przez Morawieckiego znalazły się: ukończenie kluczowych dla Pomorza Zachodniego dróg S3 i S6, rozbudowa dróg lokalnych i modernizacja tras kolejowych. W planach jest także rozbudowa Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Będący „jedynką” na liście okręgu nr 13 minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przypomniał z kolei o marginalizacji Zachodniopomorskiego przez ekipy poprzednich rządów.

– Prawda jest taka, że jak u władzy byli ci, którzy rzekomo te ziemie tak kochali, zabierali przez lata pieniądze i dawali je do Gdańska, do Warszawy – mówił Brudziński. – Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy pójść na wybory, to powiem, że one są bardzo ważne nie dlatego, że marzy się Brudzińskiemu inna posada, ale dlatego, że w Brukseli zapada coraz więcej decyzji, które mają wpływ na nasze życie – dodał.

Szef MSWiA zapewnił, że demokracja w Polsce ma się dobrze, a jedynymi ludźmi, przed którymi PiS ma respekt, są jego wyborcy, a nie politycy opozycji.

Rozpoczęła się tym samym ostatnia prosta przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. W konwencji udział wzięło przeszło 1000 członków PiS – w tym również prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie rządu, oraz kandydaci startujący w wyborach z okręgu obejmującego województwa zachodniopomorskie i lubuskie.

Do urn wyborczych Polacy pójdą już za dwa tygodnie, czyli 26 maja.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją