Menu
reklama:

Schetyna: „Każdy kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie”

  • Gracjan Broda

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Szczecinie nawiązał do filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” mówiącym o pedofilii w polskim kościele.

– Te słowa Prymasa Polski z przeprosinami i deklaracją walki z pedofilią są cenne. Ale jasne jest, że minął czas, gdy z tą sprawą mogła poradzić sobie jakakolwiek instytucja samodzielnie. Skuteczne w tej sprawie może być i będzie tylko państwo – powiedział Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna odniósł się również do sobotnich słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o seksualizacji dzieci.

– Dlatego tak fałszywe są wczorajsze słowa faktycznego władcy dzisiejszego państwa partyjnego w Polsce, słowa pana Kaczyńskiego o seksualizacji dzieci. Panie Kaczyński, nic pan nie rozumie, nic. Nie wie pan, skąd naprawdę płynie zagrożenie dla polskich dzieci. Dlaczego ucieka pan od problemu pedofilii? – zwrócił się do lidera PiS Grzegorz Schetyna.

Lider PO podkreślił, że każdy, kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie. Zdaniem Grzegorza Schetyny każda ofiara przestępstwa musi mieć poczucie, że murem stoi za nią jej państwo.

– Parasol ochronny trzeba rozpiąć nad dziećmi, żeby nie padały ofiarami pedofilii, nad kobietami, żeby je chronić przed przemocą, wreszcie nad zwykłymi ludźmi, żeby czuli się bezpiecznie. I my to zrobimy – podkreślił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją