Menu

Rosati: Platforma Obywatelska nie ma zamiaru ani likwidacji programu 500+, ani podwyższenia wieku emerytalnego

  • Gracjan Broda

Podczas programu „Kontra GOŚĆ” w Internetowej Telewizji Regionalnej „HB” Dariusz Rosati zapewnił, że Platforma Obywatelska nie ma zamiaru ani likwidacji programu 500+, ani podwyższenia wieku emerytalnego.

– Nie ma takich planów ze strony Platformy Obywatelskiej. My nie chcemy likwidować programu 500+, wręcz odwrotnie chcemy rozszerzyć ten program na pierwsze dziecko i chce to wyraźnie powiedzieć – powiedział w programie „Kontra GOŚĆ” Dariusz Rosati.

W podobnym tonie europoseł Platformy Obywatelskiej z ziemi zachodniopomorskiej wypowiedział się na temat podwyższenia wieku emerytalnego.

– Nie mamy również w planach powrotu do wyższego wieku emerytalnego – zapowiedział Rosati. – Przygotowujemy inne rozwiązania, które pomogą obejść ten problem. Żadne z nich nie będzie tak dobre, jak wyższy wiek emerytalny, ale w sytuacji, kiedy taka decyzja została podjęta i społeczeństwo nie godzi na dłuższy okres pracy, znajdziemy takie rozwiązani, które pozwolą na utrzymanie wyższych emerytur bez konieczności podnoszenia wieku emerytalnego – zadeklarował europoseł Platformy Obywatelskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją