Piotr Misiło przeprosił za swój wpis w mediach społecznościowych

Policzanin Piotr Misiło, poseł Platformy Obywatelskiej Koalicji Obywatelskiej, znany jest z tego, że lubi szokować. Tym razem poszedł jednak o krok za daleko i umieścił znak Polski Walczącej na tle flagi LGBT, co spotkało się z bardzo wieloma negatywnymi komentarzami pod jego adresem.

– W 1944 stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba czy nie. Zrozumcie to wreszcie prawicowi dyletanci – napisał Piotr Misiło w mediach społecznościowych.

Na zdjęciu: Kontrowersyjny post Piotra Misiły opublikowany w mediach społecznościowych

Po wielu artykułach głównie w mediach prawicowych Piotr Misiło, wystosował oświadczenia, które opublikował w mediach społecznościowych.

– Szanowni Państwo, mój wpis #ChwałaBohaterom ze znakiem PW na tęczowej fladze miał być upamiętnieniem nieheteroseksualnych ofiar, które także zginęły w Powstaniu Warszawskim. Miał być także parafrazą przesłania Papieża Franciszka – „Nie można rozdzielać miłości Boga i miłości Bliźniego”. Stało się inaczej – napisał w oświadczeniu Piotr Misiło.

W dalszej części podkreślił, że kocha Polskę i jest wdzięczny każdej kropli krwi, którą przelali za Nią walczący Powstańcy.

– Na skutek skali hejtu oraz masowych gróźb pod adresem moim i moich bliskich, chciałbym przeprosić każdego, kto mógł poczuć się w jakikolwiek sposób urażony moją interpretacją hołdu dla ofiar Powstania. Nie było to moją intencją. Chwała Bohaterom – napisał poseł.


Na zdjęciu: Treść oświadczenia Piotr Misiły opublikowana w mediach społecznościowych

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda