reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Podwyżki podatków od nieruchomości i środków transportowych odrzucone przez radnych opozycji

Wtorkowa sesja Rady Miejskiej w Policach rozpoczęła się od głosowania nad zdjęciem z porządku obrad punktów dotyczących podjęcia uchwał w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości oraz określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych. Wniosek formalny w tej sprawie złożył radny Prawa i Sprawiedliwości Kamil Olszewski.

Kamil Olszewski, radny Prawa i Sprawiedliwości

na zdjęciu: Kamil Olszewski, radny Prawa i Sprawiedliwości

– Mam takie poczucie nieodłączne, de javu w związku z tym, że procedujemy dwie te same uchwały, które procedowaliśmy miesiąc temu, w związku z tym składam wniosek formalny o usunięcie punktu 8 – tj. projektu uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych oraz punktu 9 – tj. podjęcia uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości – powiedział Kamil Olszewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Za zdjęciem obu punktów z obrad Rady Miejskiej w Policach zagłosowało 11 radnych, natomiast 9 było przeciw. Jeden radny był nieobecny.

Uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości oraz określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych głosowane były już na październikowej sesji Rady Miejskiej w Policach. Wówczas również rządzącej koalicji Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI oraz Koalicji Obywatelskiej nie udało się uzyskać większości i obie uchwały zostały odrzucone.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.