Menu

Powyborczy krajobraz polityczny w gminie Dobra

  • Gracjan Broda

W Gminie Dobra, jako jedynej w Powiecie Polickim, o wyborze włodarza na kolejną 5-letnią kadencję decydowała druga tura wyborów. O zwycięstwie dotychczasowej wójt Teresy Dera zadecydowało 181 głosów.

Teraz kiedy powyborczy kurz już nieco opadł, otoczenie Teresy Dera musi zastanowić się co dalej. 11 radnych w 21-osobowej Radzie Gminy daje wprawdzie pewien spokój i stabilizację w podejmowaniu kluczowych decyzji, ale nie obejdzie się bez większych lub mniejszych zgrzytów.

Przed samą Teresą Dera jednak równie ważne, co dalszy rozwój gminy, zadanie polegające na przekonaniu do siebie tych, którzy 21 października i 4 listopada opowiedzieli się przeciwko niej. Podczas jesiennych wyborów samorządowych gmina Dobra wyraźnie się podzieliła i teraz rolą wójt będzie podjęcie próby integracji społeczeństwa. Zadanie z pewnością niełatwe, ale dla doświadczonego samorządowca, jakim niewątpliwie jest Teresa Dera kluczowe. Wynik wyborczy pokazał, że niezadowolonych z dotychczasowego stylu zarządzania gminą jest całkiem sporo i obecna wójt musi się liczyć z ich opinią.

W trakcie kampanii wyborczej padło wiele cierpkich słów, które z całą pewnością negatywnie wpłynęły na atmosferę zarówno wśród samych mieszkańców, jak i polityków. Polityczny wyścig rządzi się jednak swoimi prawami, a po jego zakończeniu przychodzi czas na konstruktywną pracę.

Co z dalej z Magdaleną Zagrodzką, której do zwycięstwa zabrakło jedynie 182 głosów? Teraz czeka ją prawdziwy test w Radzie Gminy Dobra. Od jej aktywności i skuteczności będzie zależało czy za 5 lat będzie ponownie najpoważniejszą rywalką dla przedstawiciela obozu władzy.

To będzie, z pewnością dla Teresy Dera najtrudniejsza kadencja w dotychczasowej 12-letniej pracy na najwyższym stanowisku w gminie Dobra.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Rysiek 2018-11-07 21:54
To ile tych goosow? 182 czy 181 bylo roznicy?
Raz tak raz inaczej piszecie.....zd ecydujcie sie...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją