Menu

Kto wygra w Dobrej? Dera czy Zagrodzka?

  • Gracjan Broda

Już tylko godziny dzielą nas od ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów. Dokładnie o godzinie 24.00 zakończy się agitacja wyborcza.

O ile znane są rozstrzygnięcia w gminach: Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo, o tyle wciąż nie wiadomo kto będzie przez najbliższe 5 lat zarządzał gminą Dobra. Zarządzająca od 12 lat Teresa Dera czy radna powiatowa mijającej kadencji – Magdalena Zagrodzka?

Ostatnie dni to intensywny czas pracy dla sztabów wyborczych obydwu kandydatek. Czas, aby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców.

Aspirująca do funkcji wójta Magdalena Zagrodzka podpisała w tym czasie porozumienie koalicyjne z Ewą Głowacką i Komitetem Wyborczym „Lokalni”, na mocy którego jako przyszła wójt zobowiązuje się do realizacji m.in.: planu zagospodarowania przestrzennego, zapewnienia bezpieczeństwa uczniów szkół na terenie gminy Dobra, uchwalenia harmonogramu remontu dróg wraz z pełną infrastrukturą wodno-kanalizacyjną oraz utworzenia zakładu komunalnego odpowiedzialnego za utrzymanie czystości, oraz gospodarkę wodno-kanalizacyjną.

Ponadto w dalszym ciągu kontynuowała bezpośrednie spotkania z mieszkańcami, odwiedzając poszczególne miejscowości gminy.

Sztab wyborczy Teresy Dery postawił na sprawdzone sposoby w dużych miastach, czyli rozdawanie mieszkańcom pączków, jabłek i kawy. Sama zainteresowana zadbała również o poparcie różnych środowisk w tym m.in.: włodarzy gmin Powiatu Polickiego, sąsiedniego Szczecina, a także sportowców – Krzysztofa Hołowczyca i byłych piłkarzy Pogoni Szczecin (Grzegorza Matlaka i Bartosza Ławy – dop. red.).

W pierwszej turze wyborów Teresa Dera uzyskała 47,65% poparcia, natomiast na Magdalenę Zagrodzką zagłosowało 34,27% uprawnionych do głosowania. Trzecia Ewa Głowacka mogła pochwalić się poparciem na poziomie 18,08%.

Czy euforia po niedzielnym głosowaniu eksploduje w sztabie wyborczym Teresy Dery, czy Magdaleny Zagrodzkiej? Na to pytanie mieszkańcy Dobrej uzyskają odpowiedź już w niedzielny wieczór.

Przypominamy, że lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 4 listopada w godzinach od 7.00 do 21.00.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją