Menu

Karlińska: „Województwo zachodniopomorskie w ogóle nie jest przygotowane do opieki nad osobami starszymi”

  • Gracjan Broda

Wśród kandydatów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem znalazło się dwoje kandydatów związanych z Policami. Są nimi Beata Karlińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz prawnik Zbigniew Trojanowski, który przed 4-laty ubiegał się o stanowisko burmistrza Polic.

Beata Karlińska w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego chciałaby się zajmować głównie problemami seniorów.

– W Sejmiku chciałabym się zająć sprawą starości. Starość tak brzydko brzmi, ale starość to jest coś, co nas wszystkich dotyka, bo albo jesteśmy już osobami starszymi, albo będziemy osobami starszymi, albo zajmujemy się naszymi starszymi rodzicami bądź dziadkami – tłumaczyła Karlińska.

W opinii Beaty Karlińskiej jest to problem, który nie został rozwiązany na poziomie krajowym, a Sejmik ma możliwości, aby się z nim zmierzyć.

– Pod zarządem województwa jest cała sieć szpitali, w których możemy otworzyć oddziały geriatryczne i poradnie dla osób starszych – powiedziała Beata Karlińska, kandydatka SLD – Lewica Razem do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. – Każde dziecko ma pediatrę, w wieku dojrzałym ma internistę, a geriatrów w województwie zachodniopomorskim jest tylko pięciu – kontynuowała Karlińska.

Jak podkreśliła kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na dzień dzisiejszy województwo zachodniopomorskie w ogóle nie jest przygotowane do opieki nad osobami starszymi.

Promocja Uniwersytetów Trzeciego Wieku, przycisk życia, program książka dla seniora dla osób, które nie wychodzą z domu, to tylko część zadań, którymi chciałaby się zająć Beata Karlińska.

Zbigniew Trojanowski chciałby natomiast zająć się rozwojem gospodarczym na terenie województwa zachodniopomorskiego, wspieraniem rynku pracy, modernizacją odrzańskiej drogi wodnej oraz wspieraniem innowacyjnych elementów gospodarczych.

– Podnoszenie atrakcyjności tego terenu, którego celem byłoby wytworzenia atrakcyjnych miejsc pracy. Podjęcie działań infrastrukturalnych, jak i odpowiednia modyfikacja środków finansowych poprzez Regionalne Programu Operacyjne, dedykowane do priorytetowych elementów funkcjonowania na rynku pracy – podsumował Zbigniew Trojanowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją