Menu

Jadwiga Zielińska jedynką na liście SLD - Lewica Razem do Powiatu Polickiego

  • Gracjan Broda

W czwartek na placu Chrobrego w Policach odbyła się konferencja prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, w której trakcie zaprezentowano liderów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz Rady Powiatu w Policach.

– Jeździmy po naszym pięknym województwie zachodniopomorskim i namawiamy mieszkańców, aby uczestniczyli w wyborach samorządowych – powiedział Dariusz Wieczorek, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w regionie.

Jedynką SLD – Lewica Razem na liście do Rady Powiatu w Policach w okręgu wyborczym nr 3, obejmującym gminę Police jest Jadwiga Zielińska, według której Powiat Policki powinien zostać inicjatorem propagowania powiatu jako marki turystycznej województwa zachodniopomorskiego.

– Tą marką turystyczną powinien być Zalew Szczeciński. Nie jesteśmy regionem, który będzie regionem wysoce przemysłowym. Te zakłady, które są, owszem dają ludziom pracę, natomiast podstawowymi walorami są turystyczne – powiedziała Jadwiga Zielińska.

W opinii Jadwigi Zielińskiej wokół Zalewu Szczecińskiego jest wiele gmin i powiatów, które powinny ze sobą współpracować, aby promować walory turystyczne, żeglarskie i przyrodnicze.

– Będę inicjować powstanie związku gmin i powiatów Zalewu Szczecińskiego – kontynuowała Zielińska.

Celem takiego związku miałaby być integracja gmin i powiatów landu Meklemburskiego.

– We współpracy polsko-niemieckiej możemy zaistnieć jako region bardzo ciekawy turystycznie na mapie Europy – podsumowała Jadwiga Zielińska.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją