Menu

Prawo i Sprawiedliwość straszy kolejnymi podwyżkami za wodę i ścieki

  • Gracjan Broda

Prawo i Sprawiedliwość w Policach na środowej konferencji prasowej przypomniał o jednym ze swoich głównych postulatów wyborczych, mówiący o zatrzymaniu podwyżek stawek za wodę i ścieki.

– Jako Prawo i Sprawiedliwość byliśmy przeciwko przekształceniu zakładu budżetowego w spółkę gminną – powiedział Mariusz Różcyki, radny Rady Miejskiej w Policach. – Wraz z powstaniem tej spółki zafundowano nam, mieszkańcom gminy Police 20% podwyżki za wodę i ścieki pod pretekstem budowy kanalizacji w Tanowie i Witorzy – kontynuował Różycki.

W opinii Mariusz Różyckiego, 4-osobowa rodzina w Policach bez dopłaty płaci średnio o 300 zł rocznie więcej niż ta sama rodzina mieszkająca w Szczecinie.

– Najważniejsze jest to, że chcą nam zafundować kolejne podwyżki w latach 2019 – 2021 i te podwyżki nadal będą skutkować obciążeniem albo gminy, albo nas mieszkańców – powiedział radny Rady Miejskiej w Policach.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Dmochowski złożył deklarację, że po wygranych wyborach zarówno on, jak i jego ugrupowanie nie będzie podnosić opłat za wodę i ścieki.

– Ja jako kandydat na burmistrza Polic, a także moje koleżanki i koledzy składamy taką deklarację, że my tych opłat podnosić nie będziemy, zgodnie z deklaracją, którą pierwotnie złożyliśmy – zadeklarował Sławomir Dmochowski.

6 sierpnia br. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które stoi na straży drastycznych podwyżek cen za wodę i ścieki, zatwierdziło wniosek taryfowy złożony przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

– W uzasadnieniu swojej decyzji organ zatwierdzający (czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – przyp. red.) uznał, że przedłożone przez spółkę ceny taryfowe zapewniają ochronę interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen i stawek opłat za wodę i ścieki – przytoczył treść uzasadnienia na poniedziałkowej konferencji prasowej Rafał Zieliński, prezes polickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Prawo i Sprawiedliwość deklaruje szukanie oszczędności w „systemie”.

– Jeżeli przyjrzymy się mu dokładnie, jeżeli mamy dane i możemy dokonać analizy systemu, to zawsze w każdym systemie można dokonać odpowiednich cięć, oszczędności, poprawy działalności pod względem logistyki – podsumował Dmochowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Franciszka 2018-09-26 23:14
PIS nie straszy. PIS informuje o kolejnych podwyżkach jakie zamierza wprowadzić Gmina dla mieszkańców.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją