Menu

Liderki Koalicji Obywatelskiej wsparły Ewę Ignaczak w walce o fotel burmistrza Polic

  • Gracjan Broda

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP, Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej oraz Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej wsparły Ewę Ignaczak – kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Polic.

– Dzisiaj jesteśmy w tym miejscu, aby wesprzeć panią Ewę, która mamy nadzieję, będzie dobrym włodarzem tego miasta – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek Sejmu RP.

Zdaniem Kidawy-Błońskiej zbliżające się wybory samorządowe są bardzo ważne.

– Apeluję do Państwa, abyście byli na wyborach, potraktowali ten czyn jako patriotyczny i 21 października poszli do urn wyborczych, bo od Państwa głosów zależy […] jak będzie wyglądała ta Polska najbliżej naszego domu – apelowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wychwalała pomysły Ewy Ignaczak i jej spojrzenie na rozwój gminy Police.

– Ewa Ignaczak myśli strategicznie, o tym, że trzeba budować na długie lata plan dla Polic, a nie tylko myśleć tu i teraz. Zdaje sobie sprawę, że są ważne rzeczy takie jak np. budowa żłobków. Wie, czego potrzebują policzanie i policzanki, dlatego, że z nimi przebywa i rozmawia – powiedziała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Barbara Nowacka podkreśliła, że Koalicja Obywatelska przygotowała bardzo dobry program.

– To program odpowiadający potrzebom zarówno ogólnopolskim, na poziomie sejmików, jak i kompleksowe programy rozwiązań dla poszczególnych województw – zaakcentowała Nowacka. – Ten program, który zawiera w sobie ten słynny nasz już sześciopak, dotyczy zarówno dbania o czyste powietrze, dbanie o infrastrukturę w tym m.in. infrastrukturę edukacyjną, ale również drogi i ścieżki rowerowe – kontynuowała Barbara Nowacka.

Co o Ewie Ignaczak powiedziała liderka inicjatywy Polskiej?

– Ewa Ignaczak to osoba świetna, odważna, zaangażowana kobieta, która zmieni Police i mam nadzieję, że będzie zmieniała Polskę na lepszą, prodemokratyczną, otwartą – komplementowała Ewę Ignaczek – Barbara Nowacka.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją