Marek Gróbarczyk liderem szczecińskiej listy w jesiennych wyborach parlamentarnych

W sobotę Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował „jedynki” w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

W Szczecinie listę wyborczą PiS otwierać będzie minister gospodarki morskiej w rządzie Mateusza Morawieckiego – Marek Gróbarczyk. Prawo i Sprawiedliwość liczy, że Gróbarczyk będzie w stanie nawiązać do wyniku Joachima Brudzińskiego, który nie tak dawno Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamienił na Brukselę.

Lider partii rządzącej otwierać będzie listę w Warszawie, natomiast premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

– Mamy i zmianę i kontynuację, mamy „jedynki”, które w naszym głębokim przekonaniu będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadania, a tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie, jeżeli chodzi o wybory i szczególnie intensywna reprezentacja tego wszystkiego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Jarosław Kaczyński.

O reelekcję ubiegać mają się wszyscy obecni posłowie PiS ze Szczecina: Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, Michał Jach, Rafał Mucha, Sylwester Chruszcz i Krzysztof Zaremba.

O mandat senatora ubiegać będzie się natomiast Małgorzata Jacyna-Witt obecnie zasiadająca w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda