reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Były wicestarosta policki pełnomocnikiem premiera Mateusza Morawieckiego

Paweł Mirowski ustanowiony został Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków.

Paweł Mirowski, Anna Moskwa

na zdjęciu: Paweł Mirowski i Anna Moskwa

Do jego zadań należy zapewnienie koordynacji działań administracji rządowej, w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze”, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi, zajmującymi poprawą jakości powietrza w Polsce.

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a zarazem wielkie zobowiązanie. Troska o czyste powietrze oznacza nie tylko czystsze środowisko i mniej smogu. To przede wszystkim zdrowie nasze, naszych najbliższych, czy lokalnej społeczności. Stąd tak ważne są działania na rzecz błękitnego nieba. Program „Czyste Powietrze” funkcjonuje od czterech lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory złożono w nim już blisko 500 000 wniosków – a to oznacza pół miliona nowych, ekologicznych źródeł ciepła i docieplonych budynków – zaznaczył Paweł Mirowski.

Paweł Mirowski będzie wykonywać powierzone mu zadania m.in. poprzez: monitorowanie i analizowanie działań podejmowanych w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz jego optymalizację, z uwzględnieniem poprawy efektywności energetycznej budynków, kierowanie rekomendacji i opinii do organów administracji rządowej i samorządowej, jak również jednostek sektora finansów publicznych oraz innych podmiotów.

Zadaniem nowego Pełnomocnika będzie również współpraca międzynarodowa. W szczególności zajmie się on wymianą informacji z organami państw członkowskich Unii Europejskiej i innych państw oraz właściwych organizacji międzynarodowych, w zakresie regulacji prawnych oraz polityk, mających na celu poprawę jakości powietrza.

– Jestem przekonany, że kolejne zmiany w Programie, które ogłosimy niebawem, sprawią, że stanie się on jeszcze bardziej przyjaznym narzędziem, umożliwiającym uzyskanie atrakcyjnego dofinansowani na wymianę tzw. kopciucha, jak i docieplenie domu. Przed nami wiele wyzwań i tych wynikających wprost z charakterystyki Programu, jak i wywołanych sytuacją geopolityczną, przekładającą się z kolei na sytuację społeczno-gospodarczą. Przyjmując nominację, zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, by Program nabierał coraz większego impetu i stał się jeszcze bardziej dostępny dla potencjalnych Beneficjentów, z pożytkiem dla nas wszystkich i środowiska, w którym żyjemy – podkreślił Mirowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.