Menu

KWW Magdaleny Zagrodzkiej zaprezentował koncepcję budowy kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Bezrzeczu

  • Gracjan Broda

Magdalena Zagrodzka, kandydatka na wójta gminy Dobra wraz ze swoim sztabem wyborczym opublikowała dziś w mediach społecznościowych koncepcję zagospodarowania kompleksu „Serce Bezrzecza”, na którego terenie miałby powstać obiekt przedszkolno-żłobkowy.

– Największą bolączką tych miejscowości jest brak dużej szkoły, przedszkola i żłobka. Szkoła, która dzięki determinacji rodziców w końcu została rozbudowana, jest już za mała – czytamy na stronie Komitetu Wyborczego Wyborców Magdaleny Zagrodzkiej.

Magdalena Zagrodzka wraz ze swoimi współpracownikami opracowała koncepcję zagospodarowania terenu znajdującego się pomiędzy ulicami: Górną, Cynamonową i Miodową w Bezrzeczu.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom plan, który sukcesywnie można realizować. Głównym elementem tego planu będzie kompleks przedszkolno–żłobkowy, na tyle duży, by mógł pomieścić nie tylko dzieci z Bezrzecza, ale również z Wołczkowa – informuje Zagrodzka.

To nie koniec planów inwestycyjnych, jakie miałyby zostać zrealizowane w Bezrzeczu.

– Planujemy również, w sposób przemyślany, rozbudowę istniejącego już kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Oprócz istniejącego już boiska wielofunkcyjnego, siłowni oraz placu zabaw dla dzieci, znalazłoby się tam miejsce na boisko typu Orlik i pump track – czytamy w przedstawionej koncepcji.

Z kompleksu ramach zajęć szkolnych mieliby korzystać uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej.

W opinii Magdaleny Zagrodzkiej kolejnym elementem byłaby budowa nowoczesnego klubu, ponieważ obecny jest zbyt mały dla tak dużej aglomeracji, jaką niewątpliwie jest Bezrzecze.

– Propozycja kandydatów mojego komitetu wyborczego jest rozwiązaniem problemu, nad którym nikt nie chciał się pochylić przez lata – mówi Magdalena Zagrodzka. – Duży kompleks przedszkolno-żłobkowy rozwiąże problem braku miejsc w przedszkolach. Przeniesienie do niego klas zerowych dodatkowo odciąży szkołę podstawową – podsumowuje.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KWW Magdaleny Zagrodzkiej


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją