Menu

Ewa Głowacka kandydatką KWW „Lokalni” na stanowisko wójta gminy Dobra

  • Gracjan Broda

Nie Mariusz Lindner a Ewa Głowacka będzie kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców „Lokalni” na stanowisko wójta gminy Dobra.

– Podjęliśmy decyzję, że to Ewa Głowacka, radna gminy Dobra będzie odpowiednią kandydatką na stanowisko wójta – mówi Mariusz Lidner, działacz ruchu społecznego „Lokalni”.

Kandydaturę Ewy Głowackiej na stanowisko wójta gminy Dobra wspierają również organizacje pozarządowe z terenu gminy Dobra: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz Stowarzyszenie My w Dobrej.

– Jako ruch społeczny ”Lokalni” chcemy zaproponować mieszkańcom gminy Dobra nową jakość w działaniu samorządu i świeże, perspektywiczne spojrzenie na sprawy, które dotyczą nas wszystkich – mówi Ewa Głowacka. – Przyjmuję pełną odpowiedzialność za wyniki i realizacje naszego programu Gmina Dobra 2023. Jestem przekonana, że za kilka lat gmina Dobra będzie dobrym, przyjaznym i bezpiecznym miejscem do życia zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorców – podkreśla Głowacka.

Jak przyznaje kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Lokalni”, gmina Dobra ma ogromne możliwości, kapitał ludzki i środki, które ona i jej współpracownicy wiedzą jak wykorzystać.

– Chcemy, by gmina posiadała dobrze zorganizowany system wsparcia dla wszystkich grup społecznych, gospodarczych i inicjatyw aktywnych środowisk pozarządowych, zapewniając skuteczne metody współpracy między tymi sektorami – wymienia Ewa Głowacka.

Ruch społeczny ”Lokalni” chcieliby wprowadzić nową jakość w działanie samorządu.

– Aby tę jakość wprowadzić w życie, potrzebujemy kandydata z odpowiednim doświadczeniem samorządowym. Ewa Głowacka ma szesnastoletnie doświadczenie w pracy w samorządowej, za co została odznaczona, przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego. Posiada też odpowiednie przygotowanie i wykształcenie, aby pokierować tak dużą gminą – komplementuje Mariusz Lindner.

– Wszyscy znamy radną Ewę Głowacką, jako osobę pracowitą, otwartą na potrzeby innych, zaangażowaną w działaniach na rzecz społeczności lokalnej – mówi z kolei Tomasz Czubara. – Jestem przekonany, że predyspozycje i cechy, jakie posiada Ewa Głowacka, pozwolą na realizację zamierzonych celów i bardziej dynamiczny rozwój naszej gminy, z pożytkiem dla mieszkańców – podsumował.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją