reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Radni Echaust i Kajkowski odchodzą z Gryfa XXI! Koalicja rządząca traci większość w Radzie Miejskiej

Radni Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust i Sławomir Kajkowski złożyli w czwartek, 1 września rezygnację z członkostwa w strukturach Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Gryf XXI oraz klubie radnych.

Radni odchodzą z Gryfa XXI

na zdjęciu: od lewej: Sławomir Kajkowski, Artur Echaust, Piotr Diakun, Wiesław Gaweł

– Mieliśmy swoje plany, sporo ciekawych pomysłów. Chcieliśmy poprawić notowania naszego ugrupowania politycznego – mówi Artur Echaust. – Próbowaliśmy rozmawiać z władzami Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI na temat zmian funkcjonowania. Niestety nie spotkało się to z ich aprobatą – tłumaczy Echaust.

Radni Echaust i Kajkowski zapowiadają, że nie mają zamiaru być totalną opozycją i będą chcieli pracować nad dobrymi uchwałami dla mieszkańców gminy Police.

– Chcemy podejmować inicjatywy i decyzje, które służyć będą przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy – mówi radny Rady Miejskiej w Policach.

Odejście ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI radnych Artura Echausta i Sławomira Kajkowskiego sprawia, że koalicja rządząca, w której skład wchodzi również Platforma Obywatelska, nie ma większości w Radzie Miejskiej.

– Obecnie nie przystępujemy do żadnego ugrupowania. Chcemy kreować własną politykę i kierując się dobrem mieszkańców, jesteśmy otwarci na współpracę z pozostałymi radnymi – przekonuje radny Echaust.

W okresie wakacyjnym radni Echaust i Kajkowski regularnie spotykali się z mieszkańcami gminy Police, poznając bliżej ich problemy i bolączki.

– W najbliższych tygodniach złożymy do burmistrza Polic kilka propozycji rozwiązań problemów, o których rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas ostatnich wizyt – zapowiada Artur Echaust.

Artur Echaust i Sławomir Kajkowski zapowiedzieli w ciągu najbliższych kilku dni konferencję prasową, na której szczegółowo mają wyjaśnić powody swojej decyzji.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.