Menu

Radni odrzucili uchwałę obniżającą pensję burmistrza Polic i wójt gminy Dobra

  • Gracjan Broda

Radni Rady Miejskiej w Policach nie zgodzili się na obniżkę pensji burmistrza Polic Władysława Diakuna. Podobnie postąpili radni Gminy Dobra, którzy również nie wyrazili zgody na obniżkę uposażenia wójt Teresy Dera.

– Kto śledzi wydarzenia polityczne, ten wie doskonale, co doprowadziło do tego, że to rozporządzenie zostało wydane. My jesteśmy samorządowcami i naszą kompetencją jest ustalanie wynagrodzenia dla burmistrza Polic. Takie wynagrodzenie ustalamy na całą kadencję. Chcę przypomnieć, że tę uchwałę o wynagrodzeniu podejmowaliśmy na pierwszej sesji. Podobną w brzmieniu, niemal identyczną, podejmowaliśmy 8 lat temu – powiedział Grzegorz Ufniarz, radny Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI.

W Policach za odrzuceniem uchwały obniżającej pensje burmistrza zagłosowało 17 radnych. Od głosu wstrzymali się radni opozycyjni, w tym Mariusz Różycki radny Prawa i Sprawiedliwości.

W Dobrej radni byli jednomyślni. Wszyscy zagłosowali za odrzuceniem uchwały obniżającej uposażenie wójt Teresy Dera.

W obu przypadkach radni podkreślali, że rozporządzenie Rady Ministrów jest próbą ingerencji w kompetencje samorządu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 jojo 2018-06-22 09:16
no jasne przeciez nie obniza mu pensji a powinni mu obciac o 75 procent za to ze w policach nic sie nie dzieje tylko ciagle opoznienia to petli autobusowej to znow afera smieciowa itp itd
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją