Menu
reklama:
reklama:

„Konwój wstydu PiS” dotarł do Polic

  • Gracjan Broda

„Konwój wstydu PiS” dotarł do Polic. Dzisiaj przy ul. Piłsudskiego w Policach odbył się briefing prasowy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej, w trakcie której politycy PO mówili o nagrodach jakie swoim ministrom przyznała była premier Beata Szydło.

- Beata Szydło przyznała sobie i swoim ministrom ponad 2 miliony złotych premii w ramach nowego programu skierowanego do ministrów PiS ”Nagroda +” - powiedział w trakcie dzisiejszego briefingu Arkadiusz Marchewka, poseł Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem polityków PO wysokość premii dla poszczególnych ministrów, to pieniądze nieosiągalne dla przeciętnych Polaków.

- Co ma powiedzieć nauczyciel kontraktowy, który zarabia miesięcznie 2 500 zł, kiedy widzi, że minister edukacji narodowej za to, że przeprowadziła deformę edukacji dostaje nagrodę 75 000 złotych – pytał Arkadiusz Marchewka.

W opinii Platformy Obywatelskiej pieniądze, które otrzymali ministrowie w ramach premii powinny być zwrócone do budżetu państwa, a nie przekazane do Caritasu jak to zadeklarował w czwartek, 5 kwietnia prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Jeżeli Jarosław Kaczyński i politycy PiS chcą wspierać Caritas, to niech to robią z własnych pieniędzy – podkreślił Marchewka.

Zdaniem Ewy Ignaczak z Nowoczesnej deklaracja Jarosława Kaczyńskiego była czysto populistyczna i podyktowana wyłącznie sondażami.

- Ministrowie powinni być godziwie wynagradzani, ale to powinno być jawne – powiedziała Ewa Ignaczak. - Nie może to być jednak Bizancjum – podkreśliła Ignaczak.

Mimo deklaracji prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o przekazaniu premii na cele charytatywne, konwój wstydu będzie przemierzał kolejne miasta w Polsce.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 ADAM 2018-04-06 17:34
SŁUSZNIE ROBIĄ Z KONWOJEM WSTYDU NIECH WIDZĄ WSZYSCY JAK P.I.S OKRADA POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO. Z PIENIĘDZY I MUSZĄ OD DAĆ TO POLAKOM A NIE RYDZYKOWI ALBO BISKUPOM ZŁODZIEJOM PEDOFILOM.
Cytować
 
 
#2 Prezes 2018-04-06 21:24
Co tam internet- jeżdżące słowo pisane i pismo obrazkowe to przyszłość przekazu publicznego.
Cytować
 
 
#3 krzysztof 2018-04-16 20:20
Za to co zrobili przez dwa lata (3 razy więcej niż platfusy przez 8 lat) należały im sie te legalne nagrody!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją