reklama

Wójt gminy Dobra Teresa Dera dostanie podwyżkę

Radni Rady Gminy Dobra podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla wójta gminy Dobra Teresy Dera. Za przyjęciem uchwały głosowało 15 radnych, przeciw było 3, od głosu wstrzymało się 2 radnych.

Wójt gminy Dobra Teresa Dera

Zgodnie z podjętą uchwałą Teresa Dera zarabiać będzie nieco ponad 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Od 22 listopada 2018 roku wójt gminy Dobra mogła liczyć na wynagrodzenie w kwocie 10 620 złotych brutto.

– Mieszkańcy dopytują, dlaczego podwyżka pensji dla Pani wójt jest taka znacząca – pytała radna Monika Duziak-Kowalska.

– Zgodnie z ustawą wynagrodzenie wójta nie może być niższe niż 80% maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego oraz maksymalnego poziomu dodatku funkcyjnego i również dodatku specjalnego – podkreśliła Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

To oznacza, że dotychczasowe wynagrodzenie wójt Teresy Dera nie spełnia wymogu ustawowego. Minimalne wynagrodzenie, jakie musi otrzymać wójt, wynosi 16 104 złote brutto. Radny Paweł Malinowski dopytywał czy podwyżka do minimalnego wynagrodzenia przewidzianego w ustawie nie byłaby wystarczająca i czy ta zaproponowana w uchwale Rady Gminy jest adekwatna do obecnej sytuacji.

Zdziwienia pytaniami nie krył radny Jerzy Stachowicz, którego zdaniem rozwój gminy, zaangażowanie wójt w proces związany z jej rozwojem jest wystarczającym argumentem przemawiającym za poziomem podwyżki zaproponowanym w uchwale.

– Patrzmy jak rozwija się nasza gmina, jaką mamy pozycję zarówno w województwie zachodniopomorskim, jak i w całym kraju – powiedział Jerzy Stachowicz.

Radny Janusz Zarzycki z kolei dopytywał, czy podwyższenie wynagrodzenia wójt Teresy Dera ma konsekwencje postaci podwyżek dla innych osób zarządzających gminą i ewentualnie których.

– Jeżeli w budżecie są pieniądze, to również są regulowane wynagrodzenia pracowników samorządowych i również zastanawiamy się nad taką regulacją dla pozostałych pracowników – powiedziała Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

Ostatecznie radni 15 głosami podjęli uchwałę regulującą wynagrodzenie łączne wójta gminy Dobra na poziomie 20 039 złotych brutto.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrze , w gminie Dobra - należy się. ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Podwyżka za niekompetencję...

This comment was minimized by the moderator on the site

Pani Burmistrz może znowu zrobi na czyjejś działce przepompownie i uda że była tam zawsze. Dać jej więcej,pewnie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także