reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Polityki
  3. Szymon Hołownia odwiedził Police i spotkał się z mieszkańcami [zdjęcia]

Szymon Hołownia odwiedził Police i spotkał się z mieszkańcami [zdjęcia]

Dziś po południu odbyło się spotkanie lidera Stowarzyszenia Polska2050 Szymona Hołowni z mieszkańcami Polic, na które przyszło kilkadziesiąt osób.

W jego trakcie lider Polski2050 przekonywał, że pora zakończyć polityczne spory pomiędzy poszczególnymi partiami politycznymi i skupić się na obywatelach i rozwiązywaniu ich problemów.

– Od 20 lat mamy zakleszczenie sił politycznych na tej scenie, które biorą się za łby i zmieniają przy władzy. Jedni robiąc głębokie patologie, inni czasami nie robiąc tego, co powinni, może bardziej powinni się starać. Oczywiście nie stawiam ich tutaj na równi, ale później jak się okazuje i jedni i drudzy kończą na wódeczce u redaktora Mazurka, poklepując się po plecach, nie mając z tym najmniejszego problemu. A prawda jest taka, że te rzeczy, które są najważniejsze dla nas wszystkich niezależnie od tego, czy serce mamy z lewej, czy z prawej strony, czy jesteśmy wierzący, czy niewierzący są nierozwiązane – mówił Szymon Hołownia.

Hołownia podkreślał, że na dziś jednym z ważniejszych problemów, które należy rozwiązać, jest problem dotyczący służby zdrowia. Zapowiedział również przygotowanie systemowego projektu zmian w polskiej ochronie zdrowia.

– Dziś problem jest taki, że do lekarza specjalisty można się zapisać po śmierci, a nie przed śmiercią. Czy po 30 latach wolności nie należałoby coś z tym zrobić? – dopytywał Hołownia. – My przygotowaliśmy pomysł i program na to, jak zmienić system ochrony zdrowia w Polsce – zapewnił lider Stowarzyszenia Polska2050.

Jak podkreślał Szymon Hołownia Stowarzyszenie Polska2050, idzie do polityki po to, aby rozwiązywać problemy Polaków.

– Wojny ideologiczne zawsze zdążymy ze sobą stoczyć. Jak nie o pogodę, to o historię. Trzeba rozwiązywać problemy Polaków – tłumaczył zebranym Hołownia. – Wyobrażacie sobie, jak inaczej kraj będzie wyglądał w roku 2050? Co zrobić jak wyludnimy się, a wyludnimy się, o tym mówi, chociażby Główny Urząd Statystyczny i wszystkie inne agendy, do prawdopodobnie 32 milionów osób. Będziemy zupełnie inaczej potrzebowali infrastruktury, którą dzisiaj budujemy. Co ze szkołami wtedy? Co z naszym transportem? Jak to mądrze trzeba zaplanować już dziś. To jest nasz cel – kontynuował Szymon Hołownia.

Lider Polski2050 chciałby też wprowadzenia zasady trzech „U”, czyli uproszczenia podatków, ułatwienia ich rozliczania podatków oraz udostępnienia za nich usług na odpowiednim poziomie.

W opinii Szymona Hołowni kluczowe jest przygotowanie takiej Polski na kolejne lata, aby zapewnić kolejnym pokoleniom jak najlepszą przyszłość.

Zwieńczeniem spotkania były pytania zadawane przez sympatyków Stowarzyszenia Polska2050 oraz przybyłych na spotkanie policzan.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Tłumy młodych normalnie...

This comment was minimized by the moderator on the site

Śmiać się czy płakać?

This comment was minimized by the moderator on the site

Chciałeś dzbanie zamknąć Turów, zrobisz to też z Azotami jak ci Niemcy każą. Niewiarygodny antykatolik.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wypowiada się ten, bez żadnych układów, a zaczyna układać rząd razem z tymi co sprzedali, rozgrabili i zniszczyli Polską gospodarkę, a teraz płacze "beksa" jak ja chcę władzy... następny tępy typ co sprzedałby Polskę za srebrniki, nie daj Panie Boże by taki typ rządził naszą ukochaną ojczyzną.

This comment was minimized by the moderator on the site

Te tlumy młodych to dobry prognostyk dla Szymona

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także