reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Polityki
  3. Osobisty protest radnego Damiana Walczaka z Koalicji Obywatelskiej

Osobisty protest radnego Damiana Walczaka z Koalicji Obywatelskiej

Damian Walczak, radny Rady Miejskiej w Policach i przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej podczas wtorkowej sesji wstrzymał się od głosu podczas głosowań nad uchwałami.

– Ze względu na brak wsparcia koalicjanta w sprawie przyjęcia stanowiska Rady Miejskiej w Policach w sprawie wyrażenia zaniepokojenia sytuacją na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Białorusią, zdecydowałem, że głosując na sesji RM, wstrzymam się od głosu – czytamy w opublikowanym przez Damiana Walczaka oświadczeniu.

Jak podkreśla Walczak, był to jego osobisty protest przeciwko nieszanowaniu praw człowieka i godności ludzkiej.

– W mojej ocenie każdy człowiek zasługuje na szklankę wody, kawałek chleba i pomoc lekarską. Uważałem, że należy to wyrazić – podkreśla Walczak.

Radny Walczak chciał, aby Rada Miejska w Policach przyjęła oficjalne stanowisko, wyrażając zaniepokojenie sytuacją, jaka ma miejsce na granicy Polski z Białorusią.

– Projekt stanowiska wypracowaliśmy na wspólnym posiedzeniu klubów radnych z inicjatywy radnych Koalicji Obywatelskiej – zaznaczył w oświadczeniu Damian Walczak.

Pozostali członkowie Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej głosowali za przyjęciem poszczególnych uchwał razem z radnymi Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także