Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 990 811 | Zgonów: 17 150 | Wyzdrowiało: 577 514


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 37 999 | Zgonów: 489

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 108 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 30 listopada 2020 roku, godzina: 11.07 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Piotr Misiło stawia wszystko na jedną kartę! Chce zostać liderem Nowoczesnej!

Pierwszy poseł na Sejm RP z Polic – Piotr Misiło, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, ogłosił, że zamierza ubiegać się o stanowisko przewodniczącego partii i tym samym zastąpić dotychczasowego lidera – Ryszarda Petru. Okazję do przejęcie przywództwa w partii będzie miał już podczas listopadowej konwencji Nowoczesnej, na której odbędą się wybory nowego zarządu partii.

Jak przyznaje poseł, skłoniły go do tego słowa zachęty samego Ryszarda Petru.

- To zasługa pana przewodniczącego i chcę mu za to bardzo podziękować. Ryszard Petru zachęcał nas wszystkich, aby kandydować, jeśli ktoś ma inny pomysł na zarządzanie Nowoczesną. I ja go mam. Od ponad pół roku na klubach dyskutujemy, jak powinna wyglądać partia, jak nią zarządzać – powiedział Misiło.

Choć poseł nie przyznaje wprost, to jednak można odnieść wrażenie, że za obecne słabe wyniki Nowoczesnej obwinia właśnie Ryszarda Petru.

Gdyby demokratyzacja była większa, a w kierownictwie partii zasiadali fachowcy, tacy jak chociażby Paweł Płudowski, doktor ekonomii po Harvardzie z doświadczeniem w zarządzaniu, prawdopodobnie nie popełnilibyśmy wielu kompromitujących wpadek, przez które straciliśmy wiarygodność w oczach naszych wyborców – wyjaśnia Piotr Misiło.

W ocenie policzanina większy wpływ na partię powinny mieć regiony, a nie tylko najbliżsi współpracownicy przewodniczącego. W dalszym ciągu głównym kierunkiem Nowoczesnej powinno być dążenie do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i przejęcie pełnej odpowiedzialności za kraj. Ponadto Nowoczesna powinna skupiać coraz liczniejsze ruchy społeczne broniące w Polsce demokracji.

- Powinniśmy być również bardziej otwarci na dialog z opozycją – podkreślił poseł Misiło.

Ewentualne porażka w rywalizacji z Ryszardem Petru może oznaczać koniec Piotra Misiło w Nowoczesnej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda