reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 470 879 | Zgonów: 35 253 | Wyzdrowiało: 1 222 782


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 70 222 | Zgonów: 1 100

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 340 | Zgonów: 47

Data aktualizacji: 23 stycznia 2021 roku, godzina: 13.30 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Zbigniew Bogucki nowym wojewodą zachodniopomorskim

Dotychczasowy radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa zachodniopomorskiego Zbigniew Bogucki został nowym wojewodą zachodniopomorskim. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Hinca, który z dniem 1 grudnia powołany został na prezesa Grupy Azoty.

W sobotę, 28 listopada, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wręczył powołanie Boguckiemu, dziękując jednocześnie odchodzącemu wojewodzie.

- Dziękuję Panu Premierowi za zaufanie, którym zostałem obdarzony; to dla mnie honor i godność – podkreślił nowy wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Jednocześnie czuję olbrzymią odpowiedzialność, która od poniedziałku będzie na mnie spoczywać za losy 1,7 mln mieszkańców naszego województwa w tym szczególnie trudnym czasie walki, którą wszyscy toczymy z pandemią. Obejmując urząd wojewody zachodniopomorskiego wiem, że stanowiska oraz funkcje przemijają, a powierzone są nam, by dbać o dobro Rzeczypospolitej i jej mieszkańców, w tym wypadku szczególnie Pomorza Zachodniego. To będzie dla mnie najwyższym nakazem - dodał.

Nowy wojewoda wykonywanie swoich obowiązków rozpocznie już w najbliższy poniedziałek, 30 listopada. Zbigniew Bogucki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Z zawodu jest adwokatem.

Autor: Jakub Siusta, Foto: ZUW Szczecin

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację