Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 263 929 | Zgonów: 4 483 | Wyzdrowiało: 115 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 7 943 | Zgonów: 66

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 412 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 26 października 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Koalicja Obywatelska w powiecie polickim podziękowała za głosy na Rafała Trzaskowskiego

Przedstawiciele powiatowych struktur Koalicji Obywatelskiej podziękowali mieszkańcom powiatu polickiego za udział w wyborach prezydenckich oraz głosy oddane na Rafała Traskowskiego. Przewodniczący Platformy w powiecie polickim Janusz Szwyd podziękował również samorządowcom, którzy poparli kandydata KO.

– Chcieliśmy mieszkańcom powiatu polickiego serdecznie podziękować za włączenie się, tak bardzo aktywne, w wybory Prezydenta RP. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dobrej, Nowego Warpna, Kołbaskowa i Polic za liczne wstawienie się przy urnach wyborczych – mówił podczas czwartkowego briefingu prasowego przewodniczący powiatowych struktur Platrformy Obywatelskiej Janusz Szwyd.

Przewodniczący zauważył, że uzyskane w powiecie polickim poparcie na poziomie 65,12 procent jest pośród powiatów ziemskich wynikiem najlepszym w Polsce.

– To był obywatelski kandydat, każdy mógł znaleźć sobie coś w jego programie, mógł identyfikować się z Rafałem Trzaskowskim – tłumaczył radny powiatowy Shivan Fate. – Mam nadzieję, że ta energia nie wygaśnie i nadal będziemy pracować – dodał.

Z kolei Albin Majkowski, również radny Rady Powiatu w Policach z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zauważył, że nie należy traktować wyniku Trzaskowskiego jako porażki. W jego ocenie świadczy on o dużej mobilizacji ludzi dobrej woli i ludzi, którzy myślą o Polsce z przyszłością.

– Ten wynik i ta liczba dobrych głosów, głosów, które mobilizują, które jednoczą, świadczy o tym, że jesteśmy gotowi na duże zmiany w Polsce – zauważył.

Janusz Szwyd podziękował wójtom Teresie Derze i Małgorzacie Schwarz, a także burmistrzom Władysławowi Diakunowi oraz Jarosławowi Burbie za odwagę w poparciu kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda