Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 973 593 | Zgonów: 16 746 | Wyzdrowiało: 538 273


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 36 620 | Zgonów: 482

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 051 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 28 listopada 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Andrzej Duda podziękował obywatelom za udział w wyborach

Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów Andrzej Duda podziękował obywatelom za blisko 70-procentową frekwencję wyborczą.

– Taka frekwencja wystawia nam wspaniałe świadectwo demokracji – powiedział Andrzej Duda. – Gratuluję zarówno Rafałowi Trzaskowskiemu, jak i jego wyborcom – podkreślił.

Duda podziękował również swoim wyborcom. Podziękował także wszystkim tym, którzy przychodzili na spotkania w poszczególnych miastach udzielając zarówno słów poparcia, jak i merytorycznych słów krytycznych.

Prezydent złożył podziękowania swoim najbliższym, czyli żonie Agacie i córce Kindze. Słowa podziękowania skierował również do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

– Dziękuję premier Beacie Szydło. Za to, że była ze mną i wspierała mnie – powiedział Andrzej Duda. – Chciałem podziękować również premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który sam osobiście pojechał w trasę – kontynuował Duda.

Prezydent Andrzej Duda zaapelował również do Polaków o wzajemny szacunek.

– Nie musimy się zgadzać w poglądach. Ale musimy się wzajemnie szanować. To jest podstawa – podsumował Duda.

Dziękując za wyrównaną walkę prezydent skierował do Rafała Trzaskowskiego zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego mówiąc, że chciałby, aby jeszcze dziś uścisnęli sobie wzajemnie dłonie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda