Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 990 811 | Zgonów: 17 150 | Wyzdrowiało: 577 514


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 37 999 | Zgonów: 489

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 108 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 30 listopada 2020 roku, godzina: 11.07 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Diakun: Zwracam się o niepowoływanie się na moją osobę w celach politycznych i propagandowych

Burmistrz Polic Władysław Diakun wydał w piątek oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do nieetycznych w jego ocenie zachowań ugrupowań politycznych prowadzących kampanię wyborczą.

- Ze względu na szykanujące mnie doniesienia pojawiające się w mediach publicznych, jako wieloletni samorządowiec i członek NSZZ Solidarność chcę podkreślić, iż zawsze wybiorę stronę wspierającą samorządność - napisał Diakun.

Burmistrz Polic stwierdził, że zarówno on, wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz, burmistrz gminy Nowe Warpno Jarosław Burba, jak i wielu innych samorządowców z powiatu polickiego, poparli kandydata walczącego w obronie samorządu. To stanowisko miało wywołać gwałtowną reakcję ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Władysław Diakun zauważył, że zawsze pozytywnie wypowiada się na temat polickich zakładów chemicznych i ma bardzo dobre relacje z prezesem Grupy Azoty i Grupy Azoty Police dr. Wojciechem Wardackim.

- Bardzo proszę o niewykorzystywanie mojej funkcji i mojego wizerunku w celu osiągnięcia swoich zamierzeń. (...) Zwracam się o niepowoływanie się na moją osobę w celach politycznych i propagandowych, a tym bardziej o niewłączanie mnie w tworzenie podziałów pomiędzy mieszkańcami Gminy Police, jak i pracownikami Z.Ch. Police - zaapelował burmistrz.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda