Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 990 811 | Zgonów: 17 150 | Wyzdrowiało: 577 514


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 37 999 | Zgonów: 489

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 108 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 30 listopada 2020 roku, godzina: 11.07 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Prawo i Sprawiedliwość podsumowało w Policach kampanię wyborczą [wideo]

Polickie struktury Prawa i Sprawiedliwości podsumowały w środę prezydencką kampanię wyborczą. Podczas zorganizowanego w środę na placu Chrobrego w Policach spotkania w formie konferencji prasowej głos zabrał przewodniczący powiatowych struktur PiS Mariusz Różycki, poseł Leszek Dobrzyński oraz Kazimierz Drzazga.

– Nie będziemy się chwalić dzisiaj poparciem celebrytów. Nasza kampania ma inną za to podstawową zaletę – mocny i wyrazisty kandydat jakim jest prezydent Andrzej Duda – rozpoczął Mariusz Różycki.

Poseł Leszek Dobrzyński zauważył, że do ciszy wyborczej pozostało już kilkadziesiąt godzin. Zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość będzie pracowało do końca z wiarą w sukces Andrzeja Dudy.

– Mamy dwóch kandydatów i jakże dwie różne wizje Polski – mówił Dobrzyński. – Z jednej strony mamy Andrzeja Dudę – człowieka, który już sprawdził się na tym stanowisku, za którego kadencji Polska i Pomorze Zachodnie tak bardzo pozytywnie odczuły zmianę (...). Z drugiej strony pan Rafał Trzaskowski, który jest już nazywany "człowiekiem-blagą", "człowiekiem-ściemą" – dodał.

Jako trzeci głos zabrał Kazimierz Drzazga.

– Dziś trzeba powtórzyć te słowa [premiera Jana Olszewskiego - przyp. red.] "Jaka Polska? Czyja Polska?" Czy taka jaka była 10 lat temu? Zwalnianie ludzi, groźba zatrzymania zakładów, afera za aferą – mówił Drzazga.

Podsumowując, politycy Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do wszystkich o udział w II turze wyborów prezydenckich.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Mariusz Hałgas