Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Zniszczone banery wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej

Komuś wyraźnie do gustu nie przypadły banery wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Na terenie Polic kilka z nich zostało zniszczonych.

– To niestety kolejne zniszczone banery w Policach naszego kandydata – powiedział Janusz Szwyd, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. – Barbarzyńskie, chamskie metody walki politycznej. Nie trudno się domyślić czyja to sprawka, ale dajemy radę, naprawiamy, tak jak chcemy naprawić Polskę – podkreślił.

Na jednym z płotów umieszczonych na wjeździe do Polic nieznany sprawca bądź sprawcy wycięli z baneru głowę kandydata Koalicji Obywatelskiej, pozostawiając samo nazwisko.

Jeszcze przed pierwszą turą wyborów politycy Prawa i Sprawiedliwości pokazywali w mediach społecznościowych zniszczone bądź skradzione banery Andrzeja Dudy.

Niszczenie materiałów wyborczych to nie walka polityczna, a zwyczajny wandalizm. Poparcie dla swojego kandydata lepiej wyrazić przy urnie wyborczej, niż niszcząc banery politycznego konkurenta. Przypominamy, że za niszczenie materiałów wyborczych grozi kara w postaci aresztu lub grzywny.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda