Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Paweł Malinowski nie straci mandatu radnego gminy Dobra

Radny gminy Dobra Paweł Malinowski nie naruszył przepisów ustawy o samorządzie gminnym, a co za tym idzie - nie ma podstaw do wygaśnięcia jego mandatu - wynika z pisma wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

Informację o otrzymaniu od wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca pisma w tej sprawie Paweł Malinowski podał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Cieszę się, że nadal będę mógł reprezentować Państwa w Radzie Gminy Dobra i spłacać mandat zaufania jakim mieszkańcy Mierzyna obdarzyli mnie podczas ostatnich wyborów samorządowych - napisał Malinowski. - Jednocześnie bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzyna i Gminy Dobra za okazane wsparcie od początku, jak tylko anonim trafił do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego - dodał.

W listopadzie ubiegłego roku do urzędu wojewódzkiego w Szczecinie wpłynęło anonimowe pismo stwierdzające, że Paweł Malinowski łamie artykuł 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym. Chodziło o III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, której prezesem jest Malinowski. Zdaniem autora pisma radny gminy prowadzi w ten sposób działalność zarobkową na mieniu gminnym.

- W ramach podstępowania złożyłem wyjaśnienia, że III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy był organizowany z dotacji w ramach tzw. działalności nieodpłatnej (dotacja w trybie art. 19a ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), a uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w rajdzie, więc nie może być mowy o prowadzeniu działalności gospodarczej - mówi Paweł Malinowski..

Radny podkreślił również, że jako prezes fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda