reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 873 527 | Zgonów: 73 984 | Szczepienia: 20 536 042


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 129 267 | Zgonów: 2 781

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 799 | Zgonów: 102

Data aktualizacji: 2 czerwca 2021 roku, godzina: 11:45 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
reklama
ogłoszenie społeczne

Lokalni liderzy Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej komentują wyniki wyborów

Dzisiejszy wynik exit-polls pokazuje, że o tym, kto będzie pełnił funkcję prezydenta RP przez kolejne 5 lat, Polacy zadecydują 12 lipca. W wyścigu o fotel prezydencki zostało już tylko dwóch kandydatów – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Zapytaliśmy liderów lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej o komentarz do opublikowanych wyników exit-polls.

– To, co bardzo cieszy to bardzo duża frekwencja. To święto demokracji. To, także najdłuższa kampania wyborcza w historii Polski. Wynik prezydenta Andrzeja Dudy jest najlepszym wynikiem od lat. Dobry wynik Rafała Trzaskowskiego, można by powiedzieć, że nawet nadspodziewanie dobry. O takim wyniku głównego kontrkandydata zadecydowała głównie duża frekwencja – powiedział Mariusz Różycki, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– Warto było ciężko pracować w ostatnich tygodniach. Dzięki elektoratowi Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Przekroczyliśmy magiczne 30% i jest to wielkie osiągnięcie w tak krótkim czasie. Z dzisiejszego wyniku jasno wynika, że Polki i Polacy chcą zmiany – powiedział Janusz Szwyd, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie polickim.

Zarówno Mariusz Różycki, jak i Janusz Szwyd podkreślili, że oba środowiska polityczne czeka teraz mnóstwo pracy przed drugą turą wyborów.

– Czeka nas mnóstwo pracy przed drugą turą, ale widać mnóstwo energii, dzięki czemu wierzę, że 12 lipca to Rafał Trzaskowski będzie prezydentem kraju – podsumował Janusz Szwyd.

– Czeka nas bardzo trudna druga tura. Rafał Trzaskowski ma o tyle lepiej, że na ostatniej prostej wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, przez co ta kampania nie jest dla niego taka trudna. Pozostali kandydaci przez blisko 5 miesięcy negowali działania prezydenta Dudy. Andrzej Duda jest kandydatem, który realizował swój program przez ostatnie 5 lat i ma jasno nakreślony plan na kolejne 5 lat – podsumował Mariusz Różycki.

O tym, kto przez najbliższe 5 lat będzie pierwszym obywatelem Polski, Polacy zadecydują 12 lipca.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację