Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

Wojewoda zachodniopomorski podzielił zdanie Rady Miejskiej w Policach w sprawie Grzegorza Ufniarza

Wojewoda zachodniopomorski podzielił zdanie Rady Miejskiej w Policach, uznając, że radny Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI Grzegorz Ufniarz nie naruszył ustawy o samorządzie gminnym.

– Brak jest podstaw do kwestionowania przez organ nadzoru wypracowanego przez Radę Miejską w Policach stanowiska, zgodnie z którym Pan Grzegorz Ufniarz nie narusza zakazu określonego w art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym – czytamy w piśmie Marka Subocza, wicewojewody zachodniopomorskiego.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku wojewoda zachodniopomorski zwrócił się do Rady Miejskiej w Policach o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, dotyczącego rzekomego wspólnego prowadzenia działalności gospodarczej przez Grzegorza Ufniarza wraz z małżonką na mieniu gminnym.

Sprawą zajęła się komisja rewizyjna, która w toku prowadzonych wyjaśnień uznała, że radny Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI Grzegorz Ufniarz nie prowadzi działalności gospodarczej wraz z małżonką, a tym samym nie złamał zakazu określonego w art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.

Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miejska w Policach podczas grudniowej sesji. Teraz stanowisko Rady Miejskiej podzielił również wojewoda zachodniopomorski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda