reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 89 962 | Zgonów: 2 483 | Wyzdrowiało: 68 955


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 738 | Zgonów: 32

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 29 września 2020 roku, godzina: 11.10 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Inicjatorzy referendum zebrali ponad 1,5 tysiąca podpisów! Radni opozycyjni przystąpili do inicjatywy referendalnej

Ponad 1,5 tysiąca podpisów zebrali inicjatorzy wniosku o zwołanie referendum w sprawie odwołania obecnie urzędującej wójt gminy Dobra Teresy Dera.

Przypomnijmy, że 17 grudnia ubiegłego roku do Komisarza Wyborczego w Szczecinie wpłynął wniosek o zamiarze zorganizowania referendum. Pełnomocnikiem inicjatora referendum jest Jacek Zienkiewicz.

We wniosku znalazło się 14 punktów, w których inicjatorzy wniosku zarzucają wójt Teresie Dera m.in. wprowadzenie pod obrady Rady Gminy wadliwej pod względem prawnym uchwały dotyczącej ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, naruszenie dyscypliny finansowej podczas wykonywania inwestycji ulicy Tura w Dołujach, a także niegospodarność w zakresie zakupu lamp solarnych i solarno-hybrydowych.

Poparcie dla wniosku wyrazili radni opozycyjni wobec wójta.

– Przystępując do inicjatywy referendalnej, miałam naprawdę spore obawy. Jeszcze nikt wcześniej tego nie robił. Jednak to, co się dzieje przeszło moje największe oczekiwania – mówi Magdalena Zagrodzka, radna opozycyjna. – Odzew mieszkańców jest niesamowity. Liczba zebranych podpisów w tak krótkim czasie, imponująca. Dlatego teraz uważam, że ta decyzja o referendum była jak najbardziej słuszna. Mieszkańcy oczekiwali jej. Najbardziej paradoksalne jest, że ogromny procent mieszkańców podpisując listy, mówi, że głosowali na Panią wójt, ale się zawiedli – wyjaśnia Zagrodzka.

Wójt gminy Dobra Teresa Dera zapowiedziała zwołanie konferencji prasowej, na której odniesie się do punktów zawartych we wniosku o zamiarze zorganizowania referendum.

– Taka konferencja zostanie na pewno niebawem zorganizowana, gdzie do tych wszystkich zarzutów, które zostały zgłoszone w referendum, dokładnie się przygotujemy i dokładnie na wszystkie odpowiemy – zapowiedziała Teresa Dera.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda