Menu
reklama:

Powyborczy krajobraz polityczny w gminie Dobra

  • Gracjan Broda

W Gminie Dobra, jako jedynej w Powiecie Polickim, o wyborze włodarza na kolejną 5-letnią kadencję decydowała druga tura wyborów. O zwycięstwie dotychczasowej wójt Teresy Dera zadecydowało 181 głosów.

Teraz kiedy powyborczy kurz już nieco opadł, otoczenie Teresy Dera musi zastanowić się co dalej. 11 radnych w 21-osobowej Radzie Gminy daje wprawdzie pewien spokój i stabilizację w podejmowaniu kluczowych decyzji, ale nie obejdzie się bez większych lub mniejszych zgrzytów.

Czytaj więcej: Powyborczy krajobraz polityczny w gminie Dobra

Oficjalnie: Teresa Dera wójtem gminy Dobra!

  • Gracjan Broda

Teresa Dera w drugiej turze wyborów uzyskała 51,01% (4 559) głosów i została tym samym wybrana na swoją czwartą z rzędu kadencję. Kontrkandydatka Magdalena Zagrodzka nieznacznie przegrała, zdobywając 4 378 głosów i uzyskując poparcie na poziomie 48,99%.

W porównaniu do wyniku z 21 października Teresa Dera otrzymała o 376 głosów mniej. W drugiej turze pokonała Magdalenę Zagrodzką 181 głosami. Obecna wójt zdetronizowała rywalkę w czterech z dziewięciu obwodach. Największą przewagę osiągnęła w obwodzie nr 1, gdzie przewaga na korzyść Teresy Dera wyniosła aż 777 głosów. W pięciu pozostałych to Magdalena Zagrodzka była górą.

Czytaj więcej: Oficjalnie: Teresa Dera wójtem gminy Dobra!

Kto wygra w Dobrej? Dera czy Zagrodzka?

  • Gracjan Broda

Już tylko godziny dzielą nas od ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów. Dokładnie o godzinie 24.00 zakończy się agitacja wyborcza.

O ile znane są rozstrzygnięcia w gminach: Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo, o tyle wciąż nie wiadomo kto będzie przez najbliższe 5 lat zarządzał gminą Dobra. Zarządzająca od 12 lat Teresa Dera czy radna powiatowa mijającej kadencji – Magdalena Zagrodzka?

Czytaj więcej: Kto wygra w Dobrej? Dera czy Zagrodzka?

„Lokalni” podpisali porozumienie koalicyjne z Magdaleną Zagrodzką [wideo]

  • Gracjan Broda

Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Zagrodzkiej oraz Komitet Wyborczy Wyborców „Lokalni” zawarli przed drugą turą wyborów porozumienie koalicyjne, na mocy którego Ewa Głowacka i jej zaplecze polityczne, poparli Magdaleną Zagrodzką w walce o fotel wójta gminy Dobra.

– Podjęliśmy wspólnie decyzję, że do drugiej tury wyborów na wójta gminy Dobra idziemy razem – powiedziała Magdalena Zagrodzka, kandydatka na wójta gminy Dobra.

Czytaj więcej: „Lokalni” podpisali porozumienie koalicyjne z Magdaleną Zagrodzką [wideo]

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją