reklama
ogłoszenie społeczne

Burmistrz Polic uzyskał wotum zaufania

Burmistrz Polic Władysław Diakun otrzymał wotum zaufania. Odpowiednią uchwałę radni przyjęli podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej.

Przed głosowaniem poddany dyskusji został Raport o Stanie Gminy. Głos zabrała jedynie radna Ilona Bednarek, która przedstawiła stanowisko Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI mówiące, że przedstawiony dokument został przygotowany profesjonalnie i w pełni rzetelnie.

Samorządowcy z Polic apelują do premiera Mateusza Morawieckiego

Samorządowcy z Polic apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o włączenie do Krajowego Planu Odbudowy – Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

Podczas czwartkowego briefingu prasowego, który odbył się pod Urzędem Miejskim w Policach, samorządowcy zwrócili się również o poparcie w tej sprawie do wszystkich parlamentarzystów ziemi zachodniopomorskiej.

Grzegorz Ufniarz w gronie osób budujących zachodniopomorskie struktury partii Szymona Hołowni

Radny Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz dołączył do grona pięciorga osób, które są odpowiedzialne za budowę struktur partii "Polska 2050 Szymona Hołowni" w województwie zachodniopomorskim. Grupa została tak dobrana, aby znaleźli się tam reprezentanci obu okręgów wyborczych w Zachodniopomorskiem.

Oprócz Ufniarza w tej grupie znaleźli się również: Agnieszka Kosińska, Justyna Śmidecka, Przemysław Łonyszyn oraz Paweł Breszka.

Grzegorz Ufniarz dołączył do ruchu założonego przez Szymona Hołownię

Radny i były przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz dołączył do założonego przez Szymona Hołownię Ruchu Polska 2050. We wtorek ta nowa na polskiej scenie politycznej formacja przybliżyła na swoim profilu na Facebooku sylwetkę polickiego polityka.

Pod koniec stycznia Ufniarz zrezygnował z członkostwa w Stowarzyszeniu Wspólnota Samorządowa Gryf XXI oraz z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach.

Andrzej Rogowski nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach

Radni Rady Miejskiej w Policach wybrali nowego przewodniczącego Rady. Został nim Andrzej Rogowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący, którego kandydaturę w imieniu Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI zgłosił Władysław Kosiorkiewicz.

Nową wiceprzewodniczącą została Ilona Bednarek ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI. Funkcję drugiej wiceprzewodniczącej piastować będzie Jadwiga Molenda z Koalicji Obywatelskiej, która pełni tę funkcję od początku obecnej kadencji Rady Miejskiej w Policach.

Lokalni politycy zaskoczeni decyzją Grzegorza Ufniarza

Rezygnacja Grzegorza Ufniarza z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach oraz wyjście ze struktur Stowarzyszenia Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI zaskoczyła nie tylko opinię publiczną, ale również lokalnych polityków.

– Projekt Police przyjął rezygnację Grzegorza Ufniarza z piastowanych funkcji z zaskoczeniem – mówi Krystian Kowalewski, prezes Stowarzyszenia Projekt Police. – Nasza ocena prowadzonej polityki przez Burmistrza i koalicję Gryf-KO jest krytyczna. Nie podobają nam się m.in. decyzje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi, polityka ciągłych podwyżek dla mieszkańców czy niskie nakłady na rozwój Polic – tłumaczy Kowalewski.