reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Za nami wybory parlamentarne – przed wybory samorządowe

Pomału opada kurz po wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października, a już na horyzoncie widać kolejne wybory – tym razem samorządowe, podczas których wybierać będzie radnych, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.

Za nami wybory parlamentarne – przed wybory samorządowe

na zdjęciu: już niebawem będziemy ponownie głosować i wybierać swoich przedstawicieli

Dokładna data wyborów znana będzie po ogłoszeniu jej przez premiera. Zanim to jednak nastąpi, nowy premier zasięgnie opinii Państwowej Komisji Wyborczej.

Matecki i Jaskulski największymi wygranymi w regionie! Będzie nas reprezentowało 12 posłów

W polskim parlamencie z okręgu wyborczego nr 41 reprezentować będzie nas 12 posłów. Sześciu z Koalicji Obywatelskiej, czterech z Prawa i Sprawiedliwości, a także po jednym z Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy.

Matecki i Jaskulski największymy wygranymi

na zdjęciu: Państwowa Komisja Wyborcza przeliczyła już wszystkie głosy

Z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu 41 w poselskich ławach zasiądą Sławomir Nitras, Magdalena Filiks, Arkadiusz Marchewka, Patryk Jaskulski, Grzegorz Napieralski oraz Artur Łącki.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Zwyciężyło je Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 35,38%, wyprzedzając Koalicję Obywatelską z wynikiem 30,70%.

Koalicja Obywatelska deklasuje rywali w Gminie Dobra

na zdjęciu: Państwowa Komisja Wyborcza przeliczyła już wszystkie głosy

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddało 7 640 485 osób. Donald Tusk mógł z kolei liczyć na poparcie jego formacji politycznej przez 6 629 145 głosujących.

Koalicja Obywatelska deklasuje politycznych przeciwników w Gminie Dobra

Koalicja Obywatelska zdeklasowała rywali w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Gminie Dobra w okręgu wyborczym 41.

Koalicja Obywatelska deklasuje rywali w Gminie Dobra

na zdjęciu: Koalicja Obywatelska z największym poparciem w Gminie Dobra

Na partię Donalda Tuska zagłosowało dokładnie 50,93% uprawnionych do głosowania. Drugie Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie na poziomie 16,55%, wyprzedzając zaledwie o 1,01% Trzecią Drogę Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni.

Sławomir Nitras bezkonkurencyjny w Gminie Police

Sprawdziliśmy, na których kandydatów ubiegających się o mandat poselski, najchętniej głosowali mieszkańcy Gminy Police.

Sławomir Nitras bezkonkurencyjny w Policach

na zdjęciu: Sławomir Nitras podczas spotkania z wyborcami w Policach

Najwięcej głosów, bo aż 3 522 otrzymał Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej. Drugim wynikiem może pochwalić się Marek Gróbarczyk z Prawa i Sprawiedliwości, na którego swój głos oddało 1 955 mieszkańców gminy Police. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Marchewka z Koalicji Obywatelskiej, który otrzymał 1 582 głosy – o 33 głosy więcej niż Magdalena Filiks również z Koalicji Obywatelskiej.

Gmina Police: Koalicja Obywatelska o blisko 2 000 głosów więcej niz Prawo i Sprawiedliwość

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki głosowania ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Gminie Police.

Wyniki wyborów w Gminie Police

na zdjęciu: Gmina Police

Najwięcej głosów w Gminie Police otrzymała Koalicja Obywatelska, na którą swoje głosy oddało 39,20% głosujących (8 247 głosów). Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na poparcie 29,95% (6 301 głosów).

Koalicja Obywatelska wygrywa w Gminie Nowe Warpno i Gminie Kołbaskowo

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki głosowania ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Gminie Nowe Warpno oraz Gminie Kołbaskowo.

Wyniki wyborów z Gmin Nowe Warpno i Kołbaskowo

na zdjęciu: Gmina Nowe Warpno

Najwięcej głosów w Gminie Nowe Warpno otrzymała Koalicja Obywatelska, na którą swoje głosy oddało 43,44% głosujących (364 głosy). Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na poparcie 25,30% (212 głosów).

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.