Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 924 422 | Zgonów: 14 988 | Wyzdrowiało: 469 527


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 33 812 | Zgonów: 421

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 1924 | Zgonów: 10

Data aktualizacji: 25 listopada 2020 roku, godzina: 11.03 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Projekt budżetu na rok 2021 zakłada wydatki inwestycyjne na poziomie ponad 40 milionów złotych

Projekt budżetu gminy Dobra na rok 2021 zakłada wydatki inwestycyjne na poziomie 43 milionów złotych. Wśród kluczowych inwestycji znalazła się budowa m.in. przedszkola publicznego w Bezrzeczu oraz szkoły podstawowej w Dołujach.

– Najwięcej nakładów zaplanowano na infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra. – To około 44% planowanych wydatków inwestycyjnych – dodaje.

Ze środków za najwyższą frekwencję wyborczą doposażą plac zabaw

Gmina Dobra została laureatem konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” ogłoszonego przez Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego. Nagrodzone zostały gminy, które mogły pochwalić się największą frekwencją w trakcie wyborów prezydenckich.

Gmina Dobra zanotowała frekwencję 77,44% i tym samym znalazła się w ścisłej czołówce gmin Pomorza Zachodniego. W kategorii gmin z liczbą mieszkańców od 10 tysięcy do 40 tysięcy gmina Dobra nie miała sobie równych.

Nie Radosław Mikołajczyk a Rafał Ignaczak zastąpi Adama Sobczyka

Radosław Mikołajczyk, który mógłby zastąpić w Radzie Miejskiej w Policach Adama Sobczyka, nie przyjmie mandatu radnego.

– Niestety, ale z przyczyn obiektywnych nie mogę objąć mandatu radnego. Od dłuższego czasu nie mieszkam na terenie Gminy Police, a także jestem członkiem korpusu służby cywilnej – czytamy w opublikowanym oświadczeniu Radosława Mikołajczyka.

Radny Adam Sobczyk poinformował Radę Miejską o rezygnacji z mandatu

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach radny Projektu Police Adam Sobczyk, poinformował, że z dniem 1 października złoży mandat radnego. To była piąta kadencja Sobczyka w roli radnego Rady Miejskiej w Policach.

– Jest to związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Nie jest to łatwa decyzja dla mnie, ale konieczna ze względu na wszystkie regulacje prawne, którym również podlegam, jak każdy z nas – zakomunikował radny Adam Sobczyk.

Dobra: uchwały "śmieciowe" przegłosowane bez dyskusji

Radni Rady Gminy Dobra przegłosowali pakiet kilku uchwał dot. gospodarki odpadami. Pomimo, że temat śmieci zawsze budzi sporo emocji, tym razem na sesji obyło się bez dyskusji.

Wśród tematów, którymi w czwartek zajęli się radni, była metoda ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłaty te będą naliczane na podstawie zużycia wody i będą wynosić odpowiednio 4,80 zł za 1 metr sześcienny zużytej wody w przypadku segregowania odpadów i 14,40 zł za 1 metr sześcienny wody w przypadku nieruchomości, gdzie odpadów się nie segreguje. Ponadto ustalone zostały stawki opłat za pojemniki do zbierania odpadów komunalnych. Za głosowało 12 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, a pięcioro głosowało przeciw.

W Policach otwarto biuro poselskie Dariusza Wieczorka z Nowej Lewicy

Dzisiaj w Policach odbyło się uroczyste otwarcie biura poselskiego Dariusza Wieczorka. Mieszkańcy powiatu polickiego będę mogli się spotykać z politykami Nowej Lewicy w biurze zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej w Policach.

– Witam Państwa bardzo serdecznie w nowym biurze poselskim i nowej siedzibie Nowej Lewicy w przepięknym mieście Police – powitał gości poseł Dariusz Wieczorek.

Koalicja Obywatelska w powiecie polickim podziękowała za głosy na Rafała Trzaskowskiego

Przedstawiciele powiatowych struktur Koalicji Obywatelskiej podziękowali mieszkańcom powiatu polickiego za udział w wyborach prezydenckich oraz głosy oddane na Rafała Traskowskiego. Przewodniczący Platformy w powiecie polickim Janusz Szwyd podziękował również samorządowcom, którzy poparli kandydata KO.

– Chcieliśmy mieszkańcom powiatu polickiego serdecznie podziękować za włączenie się, tak bardzo aktywne, w wybory Prezydenta RP. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dobrej, Nowego Warpna, Kołbaskowa i Polic za liczne wstawienie się przy urnach wyborczych – mówił podczas czwartkowego briefingu prasowego przewodniczący powiatowych struktur Platrformy Obywatelskiej Janusz Szwyd.

Gmina Dobra laureatem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Gmina Dobra w powiecie polickim została laureatem konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” ogłoszone przez Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego.

Obok gminy Dobra, nagrodę w kwocie 25 tysięcy złotych otrzymają – Szczecin, Kołobrzeg i Dziwnów.