reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 146 | Zgonów: 1 492 | Wyzdrowiało: 22 209


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 611 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 2 lipca 2020 roku, godzina: 10.37 | Kliknij i przeczytaj raport


Zniszczone banery wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej

Komuś wyraźnie do gustu nie przypadły banery wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Na terenie Polic kilka z nich zostało zniszczonych.

– To niestety kolejne zniszczone banery w Policach naszego kandydata – powiedział Janusz Szwyd, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. – Barbarzyńskie, chamskie metody walki politycznej. Nie trudno się domyślić czyja to sprawka, ale dajemy radę, naprawiamy, tak jak chcemy naprawić Polskę – podkreślił.

Paweł Malinowski nie straci mandatu radnego gminy Dobra

Radny gminy Dobra Paweł Malinowski nie naruszył przepisów ustawy o samorządzie gminnym, a co za tym idzie - nie ma podstaw do wygaśnięcia jego mandatu - wynika z pisma wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

Informację o otrzymaniu od wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca pisma w tej sprawie Paweł Malinowski podał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sławomir Dmochowski złożył mandat radnego Rady Miejskiej w Policach

Sławomir Dmochowski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Policach złożył wczoraj pismo dotyczące zrzeczenia się mandatu radnego.

– Na moją decyzję wpłynęły sprawy osobiste, w związku z czym zmuszony jestem złożyć mandat radnego – powiedział Sławomir Dmochowski.

Zobacz kogo przed II turą wyborów preferują czytelnicy Dziennika Polickiego [wyniki ankiety]

853 czytelników Dziennika Polickiego wzięło udział w opublikowanej na naszych łamach ankiecie dotyczącej preferencji wyborczych w II turze wyborów prezydenckich.

577 osób, czyli 68% uczestników zagłosowało na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Na obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę swój głos oddało 276 osób, czyli 32%.

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Polic

Burmistrz Polic Władysław Diakun otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 r. - głosowanie w tej sprawie odbyło się we wtorek 30 czerwca podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Policach.

Udzielenie absolutorium poprzedzone zostało dyskusją na temat sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Police za 2019 rok. W ramach wprowadzenia głos zabrał m.in. zastępca burmistrza Jakub Pisański.

Wotum zaufania dla burmistrza Polic Władysława Diakuna

Podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Policach burmistrz Polic Władysław Diakun otrzymał wotum zaufania.

Głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi poprzedziła krótka debata nad Raportem o Stanie Gminy. W dyskusji nie wzięły udziału osoby spoza rady.

Oficjalnie: Duda i Trzaskowski w II turze wyborów

Znamy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich - w drugiej turze o miejsce w pałacu prezydenckim powalczą urzędujący prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na Andrzeja Dudę oddano 8 450 513 głosów, co przekłada się na poparcie w wysokości 43,50 procent. Rafał Trzaskowski uzyskał wynik o 13 punktów procentowy niższy - zagłosowało na niego 30,46 procent wyborców, tj. 5 917 340 osób.