Marek Gróbarczyk liderem szczecińskiej listy w jesiennych wyborach parlamentarnych

W sobotę Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował „jedynki” w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

W Szczecinie listę wyborczą PiS otwierać będzie minister gospodarki morskiej w rządzie Mateusza Morawieckiego – Marek Gróbarczyk. Prawo i Sprawiedliwość liczy, że Gróbarczyk będzie w stanie nawiązać do wyniku Joachima Brudzińskiego, który nie tak dawno Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamienił na Brukselę.

Olgierd Geblewicz ma poprowadzić zachodniopomorską KO do zwycięstwa

Olgierd Geblewicz poprowadzi sztab zachodniopomorskiej Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Pełniący aktualnie funkcję marszałka województwa polityk ma zająć się koordynacją prowadzonej w Zachodniopomorskiem kampanii wyborczej.

Radni powiatowi debatowali nad raportem o stanie powiatu polickiego

Zarząd Powiatu Polickiego zaprezentował podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach raport dotyczący stanu powiatu.

Starosta policki Andrzej Bednarek, który skoncentrował się na temacie dróg powiatowych, podkreślił, że każdego roku powiat policki stara się remontować jedną lub dwie drogi na terenie powiatu polickiego.

Zarząd Powiatu Polickiego otrzymał absolutorium

Radni Rady Powiatu w Policach zagłosowali za zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Polickiego za rok 2018.

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium zarządowi Powiatu Polickiego za wykonanie budżetu Gminy za 2018 rok.

Wójt gminy Dobra uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018

Podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Dobra, radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego gminy Dobra wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy za rok 2018.

Za przyjęciem projektu uchwały zagłosowało 13 radnych, 2 radnych się wstrzymało, a 5 było przeciw.

W Dobrej radni dyskutowali nad raportem o stanie gminy

Podczas VII sesji Rady Gminy w Dobrej przedstawiono wymagany przez przepisy o samorządzie raport o stanie gminy. Kolejnym punktem obrad była dyskusja radnych na ten temat.

Jako pierwszy głos w debacie o raporcie stanu gminy Dobra zabrał radny Janusz Zarzycki.

Wójt gminy Dobra zaprezentowała raport o stanie gminy

Wójt gminy Dobra Teresa Dera zaprezentowała raport dotyczący stanu gminy Dobra. W trakcie jego prezentacji wójt omówiła pokrótce poszczególne działy, które zostały w nim ujęte.

Teresa Dera podkreśliła, że sukcesywnie rośnie zarówno liczba mieszkańców, jak i firm prowadzących swoją działalność na terenie gminy.

Sprawa radnego PiS trafi do Komisji Rewizyjnej

Sprawa zasadności pełnienia mandatu radnego przez Kamila Olszewskiego z Prawa i Sprawiedliwości zostanie zbadana przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej w Policach – zdecydowano podczas odbywającej się 25 czerwca 2019 r. X sesji Rady Miejskiej.

Na majowej sesji przewodniczący RM Grzegorz Ufniarz z uwagi na wątpliwości, które budzi złożone przez Olszewskiego oświadczenie majątkowe, przekazał radnemu PiS pismo z siedmioma pytaniami mającymi doprowadzić do wyjaśnienia kwestii jego miejsca zamieszkania. Kamil Olszewski do dziś na nie nie odpowiedział, dlatego Rada Miejska na czerwcowym posiedzeniu zdecydowała się zlecić Komisji Rewizyjnej kontrolę tego tematu.