Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

Wójt gminy Dobra: Panująca epidemia wpłynie na kondycję budżetu gminy

Wójt gminy Dobra Teresa Dera przestrzega, że panująca epidemia wpłynie na kondycję budżetu gminy.

– Zmniejszone zostaną dochody z udziału w podatkach PIT i CIT oraz wpływy z podatku od czynności cywilno-prawnych – informuje Teresa Dera. – Mam również świadomość, że działania podjęte na rzecz wsparcia lokalnych Przedsiębiorców wpłyną na zmniejszenie wysokości budżetu gminy – dodaje.

Wójt gminy Dobra: Nie mam możliwości przygotowania lokali wyborczych w taki sposób, aby zachować bezpieczeństwo mieszkańców

Wójt gminy Dobra Teresa Dera wystosowała pisma do Komisarza Wyborczego w Szczecinie oraz Marszałek Sejmu w sprawie przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

– Jako organ odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie wyborów Prezydenta RP zarządzonych na 10 maja 2020 roku informuję, że nie mam możliwości przygotowania lokali wyborczych w taki sposób, aby zachować bezpieczeństwo mieszkańców i członków obwodowych komisji wyborczych – czytamy w piśmie wójt gminy Dobra.

Burmistrz Polic: Nie widzę możliwości bezpiecznej organizacji wyborów prezydenckich

– Nie istnieją możliwości bezpiecznego i należytego przeprowadzenia zarządzonych na 10 maja 2020 r. wyborów prezydebnckich na terenie gminy Police – napisał burmistrz Polic Władysław Diakun w piśmie skierowanym do komisarza wyborczego w Szczecinie Jacka Szredera.

Burmistrz zauważył, że większość stałych obwodów głosowania znajduje się w szkołach, przedszkolach i świetlicach jednostek pomocniczych. Władysław Diakun nie widzi możliwości udostępnienia na siedziby obwodowych komisji wyborczych w przypadku obowiązującego stanu epidemii - szczególnie, że niektóre z nich zostały przeznaczone na potrzeby ratownictwa medycznego.

Wójt gminy Kołbaskowo prosi o zmianę terminu wyborów

- Nie jestem w stanie w należyty sposób zorganizować wyborów na terenie gminy Kołbaskowo w wyznaczonym terminie - napisała wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz w piśmie przesłanym w czwartek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Apel jest związany z rozwijąjącą się na terenie kraju epidemią. Małgorzata Schwarz stwierdziła, że realizacja czynności wynikających z kalendarza wyborczego wiązałoby się z narażeniem osób zaangażowanych w organizację wyborów na ryzyko zarażenia koronawirusem.

Aż 91% procent naszych czytelników za przesunięciem terminu wyborów prezydenckich!

Na łamach Dziennika Polickie opublikowaliśmy ankietę, w której pytaliśmy naszych czytelników „Czy termin wyborów prezydenckich powinien zostać przesunięty?”.

Aż 88% uczestników opowiedziało się za zdecydowanym przesunięciem terminu majowych wyborów. Do tego kolejne 3% również odpowiedziało twierdząco.

Czy termin wyborów prezydenckich w Polsce powinien zostać przesunięty [ankieta]

Z każdym kolejnym dniem rośnie liczba osób chorych na COVID-19 w naszym kraju. Politycy opozycji i ich kandydaci powtarzają jak mantrę – przesuńmy termin wyborów prezydenckich – tymczasem Prawo i Sprawiedliwość nie widzi takiej potrzeby. Przypomnijmy, że wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja 2020 roku.

A jakie Wy macie zdanie w tej sprawie?

Dera: „Decyzja o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna”

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wydała specjalne oświadczenie po dzisiejszej decyzji Komisarza Wyborczego o zawieszeniu terminu referendum.

– Decyzja komisarza wyborczego o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Każdy, kto uważa inaczej, jest w wielkim błędzie. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze – podkreśliła Teresa Dera.

Jest decyzja Komisarza Wyborczego ws. referendum w Dobrej!

Referendum w sprawie odwołania wójta gminy Dobra nie odbędzie się w terminie, tj. 29 marca br. Decyzję o zawieszeniu głosowania podjął w poniedziałek Komisarz Wyborczy w Szczecinie.

– W związku z zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zawieszam głosowanie w referendum gminnym w sprawie odwołania Wójta Gminy Dobra przed upływem kadencji – czytamy w postanowieniu Komisarza Wyborczego w Szczecinie Jacka Szredera.