reklama
reklama

Walczak: „Burmistrz w dalszym ciągu od kontaktu z mieszkańcami woli zacisze swojego gabinetu”

Z Damianem Walczakiem, przewodniczącym Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Policach o zbliżających się wyborach samorządowych, współpracy koalicyjnej ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI i burmistrzem Polic Władysławem Diakunem, a także sytuacji kadrowej w polickim ZWiK-u, rozmawiał Gracjan Broda.

Damian Walczak

na zdjęciu: Damian Walczak (przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Policach)

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Policach powiedział Pan: „Mamy rok 2022 i dostrzegamy jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej pojawiające się braki dialogu z mieszkańcami, niedostrzeganie ich problemów, brak jakiejkolwiek próby rozwiązania problemów mieszkańców. Jest dużo sfer, które w naszej ocenie coraz bardziej zaczynają głośno mówić, że im źle, natomiast nie spotyka się to z odpowiednią reakcją ze strony burmistrza Polic”. Coś zmieniło się od tego czasu?

Tokarczyk: „Ostatnie miesiące dobitnie pokazały, że narracja opozycji z hukiem zbankrutowała – i to na wielu frontach”

Z Tomaszem Tokarczykiem, szefem Komitetu nr 2 w Policach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o zbliżających się wyborach samorządowych, strategii partii na wybory parlamentarne oraz rosnących cenach gazu w perspektywie funkcjonowania Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., rozmawiał Gracjan Broda.

Tomasz Tokarczyk

na zdjęciu: Tomasz Tokarczyk (szef Komitetu nr 2 Nowe Police – Prawo i Sprawiedliwość)

Jak ocenia Pan deklarację startu w wyborach na około półtora roku przed wyborami samorządowymi ze strony Krystiana Kowalewskiego i Grzegorza Ufniarza? To dobra strategia? Czy jest na to jeszcze za wcześnie?

Rogowski: „Sprawa ZWiK-u nabrała całkowicie niepotrzebnego rozmachu politycznego”

Z Andrzejem Rogowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach o lokalnej scenie politycznej, zbliżających się wyborach samorządowych oraz sytuacji wokół Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach, rozmawiał Gracjan Broda.

Andrzej Rogowski

na zdjęciu: Andrzej Rogowski (przewodniczący Rady Miejskiej w Policach)

Sezon urlopowy w pełni, jednak jak widać lokalni politycy, nie próżnują i są bardzo aktywni w tegorocznym okresie wakacyjnym. W czwartek obradowała również Rada Miejska w Policach, bowiem zwołał Pan nadzwyczajną sesję. Dlaczego akurat w środku wakacji odbędzie się ta sesja?

Tarocińska: „Oczywiście nie jest to jednoznaczna deklaracja”

Z Anną Tarocińską, członkiem Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., o lokalnej scenie politycznej, zbliżających się wyborach samorządowych oraz Zakładach Chemicznych, rozmawiał Gracjan Broda.

Anna Tarocińska

na zdjęciu: Anna Tarocińska (członek Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.)

Od wielu lat przygląda się Pani lokalnej scenie politycznej nie tylko jako mieszkanka gminy Police, ale także a może nawet przede wszystkim jako członek zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Jak z Pani perspektywy wygląda otaczająca nas rzeczywistość?

Siemianowska: „W Radzie Miejskiej miałabym większe możliwości, jeżeli chodzi o realne oddziaływanie na decyzje”

Z Małgorzatą Siemianowską, radną Rady Powiatu w Policach i sołtys Trzebieży, o zbliżających się wyborach samorządowych, problemach sołeckich i sympatiach politycznych, rozmawiał Gracjan Broda.

Małgorzata Siemianowska

na zdjęciu: Małgorzata Siemianowska (radna Rady Powiatu w Policach, Wspólnota Samorządowa Gryf XXI)

W ostatnich tygodniach praktycznie każdy Pani wpis w mediach społecznościowych łączony jest ze zmianą barw politycznych i przejściem ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI do Platformy Obywatelskiej. To tylko plotki, czy rzeczywiście pokazywanie się w towarzystwie polityków PO nie jest przypadkowe?

Koło Młodych Demokratów z Polic będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy

Młodzi Demokracji Koło w Policach przyłączyli się do inicjatywy posłanki Platformy Obywatelskiej Iwony Hartwich w sprawie zebrania 100 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą podwyższenia renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych do kwoty najniższego wynagrodzenia brutto, czyli kwoty 3 010 złotych brutto. Obecnie wynosi ona zaledwie 1 217 złotych.

Młodzi Demokraci w Policach

na zdjęciu: Koło Młodych Demokratów w Policach

– Zależy nam, aby lepiej żyło się osobom z terenu powiatu polickiego. Wśród nich są osoby niepełnosprawne. Doszliśmy do wniosku, że renta dla osób niepełnosprawnych powinna zostać zrównana pensji minimalnej – powiedział Stanisław Krupiński z Koła Młodych Demokratów w Policach.

Szwyd: „Mając ambicje stać nas na to, aby na burmistrza Polic wystawić własnego kandydata”

Z Januszem Szwydem, przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, o zbliżających się wyborach parlamentarnych i samorządowych, budowie struktur partyjnych na terenie powiatu polickiego i politycznych transferach, rozmawiał Gracjan Broda.

Janusz Szwyd

na zdjęciu: Janusz Szwyd (Platforma Obywatelska)

Sezon ogórkowy w pełni, natomiast trzeba przyznać, że lokalni politycy Platformy Obywatelskiej pozostają bardzo aktywni. To przypadek, czy przygotowania do zbliżających się wyborów samorządowych rozpoczęliście zdecydowanie wcześniej, niż miało to miejsce dotychczas?

#zobacz także