Marta Zawadzka i Artur Miksa zwycięzcami Mistrzostw Polic w wyciskaniu sztangi leżąc

Artur Miksa został zwycięzcą, XXVI Otwartych Mistrzostw Polic w wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii seniorów z wynikiem 230 kg. Drugie miejsce zajął Rafał Michalski z wynikiem 210 kg, natomiast miejsce trzecie przypadało Mateuszowi Rufkiewiczowi, który wycisnął 192,5 kg.

Wśród kobiet triumfowała Marta Zawadzka, która wycisnęła sztangę ważącą 100 kg. Drugie miejsce zajęła Monika Balcewicz z ciężarem 65 kg.

W kategorii „junior młodszy do 19 lat” zwyciężył Olaf Ludwiczak z wynikiem 122,5 kg (89,79 punktu). Drugie miejsce wywalczył Przemysław Płowik, który wycisnął sztangę ważącą 135 kg (88,52 punktu), jednak miał niższy współczynnik ciężaru do wagi ciała, przez co uzyskał mniej punktów od zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Bieniasz z wynikiem 132,5 kg (84,83 punktu).

W kategorii „junior do 23 lat” bezkonkurencyjny okazał się Adrian Lis, który wycisnął ciężar 250 kg (137,48 punktu). Drugie miejsce wywalczył Maksymilian Blinkiewicz z wynikiem 215 kg (134,85 punktu). Miejsce trzecie przypadło z kolei Grzegorzowi Jonakowi z rezultatem 172,5 kg (97,60 punktu).

Wśród najstarszych zawodników startujących w kategorii weteranów powyżej 65 lat zwyciężył Wiesław Ostrowski, który wycisnął 130 kg. Leszek Pasieka zdominował z kolei kategorię weteranów do lat 64, osiągając rezultat 190 kg. Jarosław Bastek wycisnął 205 kg w kategorii weteranów w przedziale wiekowym od 50 do 59 lat. Z wynikiem 180 kg w kategorii weterani pomiędzy 40 a 49 rokiem życia zwyciężył Janusz Rybak.