ogłoszenie wydawcy

Piłkarze Chemika Police pokonali Górnika Konin

Piłkarze Chemika Police w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym na stadionie miejskim w Policach pokonali Górnika Konin 3:0 po dwóch bramkach Adama Wiejkucia i Szymona Kapelusza.

Gospodarze na prowadzenie powinni wyjść już w 5. minucie, jednak strzał napastnika żółto-zielonych wybronił bramkarz Górnika. W 16. minucie precyzyjnym wrzuceniem piłki w pole karne popisał się Jarosław Jóźwiak, z którego skorzystał Szymon Kapelusz i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Podopieczni Łukasza Borgera chcieli pójść za ciosem i podwyższyć wynik spotkania. W 21. minucie po raz kolejny przed szansą na zdobycie gola stanął Kapelusz, jednak tym razem bramkarz gości zdołał zatrzymać napastnika gospodarzy.

Górnicy najdogodniejszą sytuację stworzyli sobie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu, na szczęście dla żółto-zielonych piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Adam Wiejkuć.

Po zmianie stron przebieg widowiska wyglądał podobnie do tego, jaki kibice mieli okazję oglądać w pierwszych 45 minutach. Policzanie atakowali i w 69 minucie meczu podwyższyli prowadzenie za sprawą stopera Adama Wiejkucia. 6 minut później było już 3:0. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się stoper gospodarzy.

Wynik do końca nie uległ już zmianie i policzanie zasłużenie wygrali, dopisując sobie tym samym kolejny komplet punktów do swojego dorobku. Podopieczni Łukasza Borgera z dorobkiem 21 punktów plasują się na 9 pozycji w tabeli.

KP Chemik Police - Górnik Konin 3:0 (1:0)

Bramki: Kapelusz (16’), Wiejkuć (69', 75')