ogłoszenie wydawcy

Stadion Narodowy Rugby w Gdyni odczarowany! Świt notuje historyczne zwycięstwo

Piłkarze Świtu Skolwin wygrali 3:0 z Bałtykiem Gdynia i tym samym odczarowali Narodowy Stadion Rugby. Dzisiejsze zwycięstwo to pierwsza w historii wygrana zawodników z północy Szczecina w Gdyni.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego na prowadzenie wyszli w 27. minucie, kiedy to podanie w pole karne Mateusza Kosackiego na bramkę zamienił Krzysztof Filipowicz. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i oba zespoły udały się do szatni.

W 60. minucie spotkania ponownie dał o sobie znać Krzysztof Filipowicz, który tym razem uderzył na bramkę gospodarzy z... 35 metrów i ponownie umieścił ją w siatce. Fatalny błąd popełnił bramkarz Bałtyku Gdynia – Michał Bartkowiak, któremu futbolówka wypadła z rękawic i zatrzepotała w siatce.

Osiem minut później wynik spotkania ustalił Paweł Krawiec, który uderzył zza linii pola karnego i Michał Bartkowiak po raz trzeci zmuszony był wyciągać piłkę z bramki.

Piłkarze Bałtyku Gdynia mimo trzech straconych goli nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Nie byli jednak w stanie pokonać Przemysława Matłoki i to piłkarze Andrzeja Tychowskiego mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Bałtyk Gdynia – Świt Skolwin-Szczecin 0:3 (0:1)

Bramki: Filipowicz (27’, 60’), Krawiec (68’)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Świt Skolwin-Szczecin